У Миколаєві Південний Буг поповнили півмільйоном екземплярів білого амуру, коропа та товстолобу

17 октября, 2019

Фауна миколаївської акваторії Південного Бугу поповнилась молодою рибою. У середу, 16 жовтня, Миколаївський рибоохоронний патруль випустив у Миколаєві близько 500 тисяч екземплярів. Серед випущених у воду риб: товстолоб білий та строкатий, білий амур та короп. Загальна вага зазначеного зарибу склала приблизно 10,5 тонн.

Мальки риби були вирощені на Новокаховському рибоводному заводі частикових риб. З місцевих ставків, в яких безпосередньо риба була вирощена, її погрузили в машини та доправили на Нижній БАМ в Миколаєві. Саме тут її випустили у відкритий водойм.

Згідно державного замовлення загалом у Південний Буг планується випустити 1,5 млн екземплярів зазначених видів риб, а це близько 40 тонн. Тому це зариблення річки вважається наймасштабнішим за останні п’ять років. Головний рибовод Новокаховського заводу Людмила Шкуропат пояснює, що завантаження риби зі ставків відбувається вручну, тому за один раз провести зариблення такої кількості неможливо.

Головний рибовод Новокаховського заводу Людмила Шкуропат

Євгенія Хиренко, заступник начальника управління Держрибагентства у Миколаївській області розповіла, чому зариблюють річку саме білим амуром коропом та товстолобом.

— Саме ці види – полікультура, вони живуть разом. Запускають їх для покращення рибопродуктивності водойми. Вони рослиноїдні, тому не будуть конкурувати з водними рибами, які вже є у наших водоймах: тарань, карась, щука, судак. Дані види риб навпаки поїдають водорості, що зменшує ризи виникнення задухи у літній час. На жаль, зараз Південний Буг знаходиться у депресивному стані у зв’язку із потраплянням до води стічних вод, тому нам необхідно проводити заходи із покращення іхтіофауни. І як один із засобів – вселення водних біоресурсів, – каже експерт.

Євгенія Хиренко

Євген Міщенко

Начальник управління Держрибагентства у Миколаївській області Євген Міщенко підкреслив, що дане зариблення є вимушеним заходом, адже Південний Буг знаходиться не в кращому стані.

— Це вимушений захід, який має на меті рибопродуктивність водойм, а також поліпшення екологічної ситуації. Станом на 1 жовтня Миколаївським рибоохоронним патрулем було зафіксовано понад 1000 фактів браконьєрських дій. Загальна сума нанесених збитків оцінюється більше, ніж на 1 мільйон 900 тисяч гривень. Вплив від браконьєрства значний, але на даний час не можна порівнювати його рівень п’ять років тому і той, який є на сьогоднішній день – він значно зменшився. Тому на даний час це пряма інвестиція держави, щоб через три-чотири роки значно збільшився вилов у природніх водоймах таких видів як товстолоб та білий амур, – прокоментував начальник управління.

Новости по теме

| | | | | | | |