«Укрзалізниця» готується до публічної продажі акцій

17 октября, 2019

«Укрзалізниця» планує протягом найближчих тижнів публічно оголосити про старт підготовки до виходу на IPO – першої публічної продажу частини акцій компанії, а сам процес може зайняти від 1 до 3 років. Про це повідомив голова правління «Укрзалізниці»  Євген Кравцов, пише «Телеграф».

«У найближчі кілька тижнів ми зможемо публічно оголосити, що стартував процес підготовки до виходу на IPO. Більш того, закріпимо це в документі серйозного рівня, який зробить цей процес незворотнім», – зазначив Кравцов.

За його словами, на першому етапі не буде втрати мажоритарного пакету акцій з боку держави. А процес від моменту старту підготовки до моменту виходу на IPO може зайняти кілька років.

«Ми оцінюємо проміжок як мінімум рік. Але найімовірніше в районі 3 років. Це досить консервативний процес», – зазначив голова правління «Укрзалізниці».

Він також підкреслив, що початок підготовки до виходу на IPO є відмінним механізмом реструктуризації компанії і оптимізації процесів.

«Якщо подивитися на приклад інших компаній, які проходили через процедуру IPO, то вони завжди підвищували свою ефективність, покращували управлінські процеси, підвищували якість послуг, а також знижували рівень корупції. Тому навіть сам процес підготовки, декларація виходу на IPO – це дуже великий плюс», – висловив свою думку Кравцов.

Крім цього він вважає, що IPO – це найбільш правильний і ефективний механізм залучення приватного капіталу.

«Це дає можливість залучити кошти за найвищою ставкою. Зокрема, ціни за акцію. Також це не створює ризиків, як у випадку з одним стратегічним інвестором, який може впливати на державну компанію. IPO надає прозорий механізм контролю з боку власників міноритарних пакетів акцій», – підсумував голова правління компанії.

Як повідомлялося раніше, прем’єр-міністр Олексій Гончарук повідомив, що Кабмін планує розділити «Укрзалізницю» на три частини та продати приватним інвесторам. Він впевнений, що УЗ потрібно розділити на три компанії і лише одну з них залишити в державній власності. Компанію планують розділити на три оператори – інфраструктурного, вантажного і пасажирського плюс виробничий блок. УЗ, тим часом, почала готуватися до цього і заявила, що до кінця 2019 року підготують план реструктуризації «Укрзалізниці».

Новости по теме

| | |