Яка риба живе у Південному Бузі?

16 октября, 2019
  • Дослідження показують, що на даний час водойми Миколаївщини знаходяться у депресивному стані внаслідок постійних антропогенних навантажень, засмічення водойм сміттєзвалищами та неочищеними скидами. Відбувається зникнення нерестовищ, а з наявного складу іхтіофауни в Південному Бузі домінуючим є карась сріблястий. Про це повідомляє прес-служба Миколаївського рибоохоронного патруля.

З метою оцінки стану іхтіофауни, Миколаївським рибоохоронним патрулем спільно з Інститутом рибного господарства НААН України проводяться контрольні лова в Дніпровсько-Бузькій естуарній системі. За результатами моніторингових науково-дослідних ловів було встановлено, що в складі іхтіофауни останніми роками значно зростає численність напівпрохідної тарані. У порівнянні з даними п’ятирічної давнини їх показник зріс з 18 до 27%.

«Контрольні лова проводяться для того аби ми розуміли стан іхтіофауни наших водойм. В результаті дослідження ми побачили, що в Південному Бузі гарно відтворюється тарань. Також є результати зариблення судака, яке ми проводили в минулому році. Проте кількість інтродуцентів (коропа, товстолобика, білого амура) тримається на низькому рівні. Таким чином, нині їх природне відтворення в цілому може бути охарактеризоване як несприятливе. Відповідно виникає необхідність в запровадженні комплексу заходів щодо поліпшення умов відтворення іхтіофауни. Одним з складових цього є зариблення Дніпровсько-Бузької гирлової системи», – зазначає заступниця начальника Управління – начальниця відділу іхтіології та регулювання рибальства Євгенія Хиренко.

Також згідно досліджень, останнім часом в Південному Бузі зросла кількість молоді краснопірки, окуня та щуки. Врожайність за сріблястим карасем залишається на рівні середніх багаторічних величин, а ляща низька.

«Слід відмітити, що врожайність за лящем є досить низькою, що орієнтує на збільшення обсягів рибоводно-меліоративних заходів, де більш пріоритетним виглядає зариблення підрощеною молоддю – цьоголітками», – коментує результати досліджень старший науковий співробітник Інституту рибного господарства (Київ), кандидат біологічних наук Костянтин Гейна.

Варто зауважити, що вселення рослиноїдних видів риб у водойми має велике рибогосподарське значення та повинно розглядатися як найважливіший засіб покращення рибопродуктивності водойм Миколаївщини.

Новости по теме

| | | | | | |