На Херсонщині відкрито унікальний банк сиру

15 октября, 2019

У Херсонській області відкрили банк сиру – це спеціальне сховище із стабільним мікрокліматом у селі Мар’янівці Каховського району. Про це повідомляє  Голос України.

Аналоги подібного явища в цій місцевості доволі складно. Господарі ТОВ «Агробізнес» вже заклали на дозрівання два центнери твердого сиру, який виготовлено з добірного козячого молока, що дають дві сотні кіз елітної альпійської породи з нової ферми сімейного підприємства.

«Той сир вітчизняного виробництва, який нині продають у магазинах та на ринках по всій області, є молодим, із витримкою від місяця до трьох. До того ж, він з коров’ячого молока та здебільшого не дуже якісний. Ми ж плануємо витримувати козячий сир від року до п’яти, і тільки потім частувати ним справжніх знавців та гурманів», – каже один з господарів Данило Репілевський.

Козяча ферма та єдиний на Херсонщині банк сиру уже стали і популярною туристичною атракцією. Для тут туристів спеціально відкрили хостел на двадцять місць і кафе, де проводять дегустації продукції.

Читайте також: «Ми себе позиціонуємо як інноваційна громада»: на Херсонщині Тавричанська ОТГ хоче стати кращою в Україні.

Сімейне підприємство Репілевських випускає 48 сортів сиру – із різноманітними вишуканими травами, оливками, і навіть шоколадом. Окрім сиру – йогурти із наповнювачем з свіжих ягід, сметана і навіть масло. Все без жодних сурогатів чи сумнівних добавок на кшталт пальмової олії.

«Ферму селяни жартома називають «салоном краси» для кіз: тваринки тут просто одна в одну. Для них – автоматичний прилад для… чухання, система клімат-контролю, навіть раціони, «розумні» доїльні апарати, і навіть смачні раціони, спеціально розроблені науковцями Інституту тваринництва степових районів «Асканія-Нова». Тож чотириногі красуні справно дають по три літри добірного молока на день, та лащаться до своїх доглядачів», – йдеться в повідомленні.

До трьох тонни сирів та йогуртів з Мар’янівки «розлітаються» щомісяця тільки у містах Херсон та Нова Каховка. Надалі Едуард і Данило Репілевські планують свій агробізнес розвивати: нині будують нову сироварню, а в перспективі хочуть докупити ще чотириста племінних кіз у Франції.

Новости по теме

| | | | |