«Сором і ганьба»: депутати облради через відсутність кворуму не підтримали звернення до Зеленського щодо земреформи

11 октября, 2019

Депутати Миколаївської обласної ради через відсутність кворуму не змогли підтримати звернення до Президента України Володимира Зеленського та Верховної Ради щодо врегулювання питань, пов’язаних із запровадженням ринку землі в Україні.

Нагадаємо, у вівторок, 8 жовтня, у Миколаєві відбулась зустріч представників ВАР, місцевих аграріїв та депутатів з приводу відкриття земельного ринку, в результаті чого за ініціативою деяких депутатів Миколаївської облради було заплановано засідання позачергової сесії.

Один з ініціаторів проведення сесії по даному питанню Юрій Кормишкін, депутат облради, голова фракції «Наш край» вкотре наголосив на тому, що згідно ст. 13 Конституції України земля є власністю українського народу.

— Ми бачимо, що половину депутатів облради не цікавить, що буде з їх країною через декілька місяців. Я хотів би нагадати нашій діючій владі, що є ст.13 Конституції України, і ніякий закон не може змінити думки про землю, яку хочуть продати. Її текст говорить наступне: «Земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об’єктами права власності Українського народу». І те, що хочуть прийняти закон, згідно якого матимуть право іноземці купити землю, то хай спочатку змінять ст.13 Конституції України. І якщо депутати не захотіли зібратись, то я пропоную закрити сесію, не розпочав її, – запропонував Кормишкін.

Він також нагадав, що ВРУ працює над законом про відкриття ринку землі, але відповідних змін до Податкового чи Земельного кодексів не планується.

— Читаючи бюджет 2020 там написано, що немає змін до Податкового кодексу, Земельного кодексу. На минулій сесії ми не прийшли до якогось висновку щодо ОТГ. Шановні, сьогодні ми всі орендуємо земельні ділянки, хто займається землеробством, і платимо по доходний податок, і з нього люди живуть – лікарні, садочки, школи. Якщо запровадять продаж землі, то податок буде не 18% з виплати орендної плати, а 1% — податок на землю. Тобто, якщо буде продаж землі і не будуть вноситись зміни до кодексів, то не підніметься подоходний податок. Сіл, районів не буде, – резюмував Кормишкін.

Депутат облради Надія Іванова підкреслила, що більшість областей України вже звернулись до Зеленського, і той відреагував на них, в той час, коли депутати Миколаївської облради не можуть зібрати кворум.

— Не потрібно політизувати це питання, це не питання «Батьківщини», «БПП», «Оппоблока» або «Нашого краю» – це питання всієї країни, всіх наших людей. Він дуже хворобливий і питань дуже багато. Вчора Президент на пресс-конференції відреагував на звернення інших областей і запевнив, що цей закон ще передивляться. Тобто, є реакція на звернення тих областей, які вже звернулись. Ті депутати, які сьогодні не прийшли, як ви прийдете до себе на округи, а вони переважно сільські, як ви будете дивитись людям в очі? Чому стільки областей прийняли це звернення, обговорили його, а ми сьогодні навіть не змогли зібратись? – підкреслила вона.

В свою чергу, Ілля Резніков дав власний прогноз на ситуацію у разі прийняття земельного законопроекту.

— Я як економіст за освітою хочу спрогнозувати майбутнє цього процесу. Будь-який іноземний громадянин, який купив нашу землю, продукцію з цієї землі, буде продавати її там, де це вигідно. А дорожче і вигідніше продавати йому буде в Європу. Тому, ми доб’ємося ситуації, при якій ми продукцію зі своєї ж сільськогосподарської землі зможемо купувати за цінами європейським. Це повний колапс, – прокоментував він.

Вадим Олабін же рахує, що дане питання винесене на розгляд сесії є суто політичним.

— Благими намірами вимощена дорога в пекло. Під питанням землі протягуються виключно політичні питання. В світі є багато людей, які нас скуплять з потрохами, ми зі своїх кишень останню копійку дістанемо, і все одно не перекриємо того, що є у людей, вони вже накопичили набагато більше. Продавати землю іноземцям не можна. Під цим гаслом і збиралася сесія. Але зараз ми бачимо зовсім інші рішення сесії. Ми перетворюємо засідання в політичну сесію. Ми хочемо себе протиставити лінії діючого президента, а потрібно шукати варіанти компромісу, – виступив Олабін.

Новости по теме

| | | | | | | | | | |