Трансформуємося: Агропорт переформатується в українські агротехнопарки

11 октября, 2019

В рамках шостого AGROPORT EAST KHARKIV 2019, який 10 жовтня, вже традиційно стартував у терміналі Харківського аеропорту, організатори анонсували створення унікального технопарку, який, на відміну від трьох денних агрофорумів,  працюватиме постійно. І ставить на меті втілення інновацій в сільському господарстві.

Зараз сільськогосподарська продукція складає 44% експортної продукції Харківської області. Але потенціал значно більший. Заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Інна Мєтєліна, яка стала учасницею стратегічної сесії Харківського Агропорту, пояснила, що аграрна галузь Слобожанщини потребує нових підходів та форм.

«Нам потрібно створювати ланцюги, де об’єднані виробники сільськогосподарської продукції, переробники і експортери. І звичайно, досвід Агропорту, генеральний менеджер якого, Дмитро Титаренко, теж може донести пропозиції регіональних аграріїв, що до розвитку сільського господарства», – заявила Інна Мєтєлєва.

Екс-в.о, міністра аграрної політики та продовольства Ольга Трофімцева теж погоджується з необхідністю трансформування Агропорту – це новий щабель, який дозволить поглянути на АПК, не тільки як на сільське господарство, а як симбіоз розвитку територій, технологій, логістики, інфраструктури, банківської сфери. Нестача «легких кредитів» гальмує створення нових фермерських господарств. І розуміючи ці проблеми, представники банків вже зараз шукають нові форми підтримки аграріїв. Костянтин Балюк, директор харківської філії «Фрідом Фінанс Україна», запропонував систему облігацій, яка дозволить агросектору отримувати додаткові кошти.

Зміни розвитку АПК глобальні, і Агропорт задав їм тон, змінивши обсяг своїх програм і проанонсувавши переїзд на новий майданчик.

«Щороку в жовтні завдяки Агропорт Харків у харківському аеропорті збирається спільнота, яке ставить на меті розвиток агропромислового комплексу. Світ турбулентний, і зараз важливо правильно обрати вектор. Спільний вектор Агропорт та DCH на майбутнє дозволить не тільки успішно співпрацювати далі, а й створити нові ідеї, нові робочі місця. По суті, відбудеться «переїзд» з нашого аеропорту до «Екополісу-ХТЗ» на нашому ж Харківському тракторному заводі. Це додасть аграрний компонент до цього масштабного багатогалузевого проекту, який ставить на меті розвиток промисловості, логістики, освіти і науки, IT- індустрії тощо», – пояснила Олена Дерев’янко, віце-президент групи DCH, яка шостий рік поспіль виступає стратегічним партнером Агропорту.

Ці наміри вже були публічно втілено в підписанні меморандуму про співпрацю між Агропортом та DCH.

Втім, одним майданчиком Агропорт не обмежиться.

«Маємо певну стратегію, яку задають нам наші стратегічні партнери. І плануємо спільний розвиток мережі агротехнопарків по всій території України. Нам потрібні майданчики, які будуть працювати протягом року, допомагатимуть розвивати аграрні стартапи. А базовим об’єктом стане агротехнопарк в Харківському регіоні», – заявив Дмитро Титаренко, генеральний менеджер Агропорт Україна.

Це, на думку обох сторін, за короткий термін сприятиме залученню нових операторів ринку агровиробників, забезпечить само зайнятість сільського населення — надасть понад 5000 нових робочих місць з високою доданою вартістю.

Окрема презентація проекту відбудеться 29 жовтня в рамках Національного інвестиційного форуму, який проходитиме у Маріуполі.

Щодо Харківського Агропорту, то він триватиме до 12 жовтня. В перший день, окрім меморандуму, організатори проведуть вже традиційне нагородження лідерів агрозалузі регіону Agroport Awards Kharkiv 2019. Цього року воно відбудеться на найбільшій сцені Європи – у Великій Залі Харківського Національного академічного театру опери та балету ім. М.Лисенка/Схід Opera, де на фермерів ще чекає прем’єра шоу-мюзиклу «MyWay».

У п’ятницю, в рамках заходу, запланована Олійно-Жирова Конференція, форум по розвитку горіхового бізнесу та круглий стіл з бджільництва. А в суботу Агропорт представить свій новий символ, який визначатиме його розвиток на найближчі 10 років. На третій день, о 12:10 планують розкопати символ оновленого Агропорту, який наразі затаївся на головній фото-зоні.

Новости по теме

| | | | | | | |