Аграрії Миколаївщини протестуватимуть під Парламентом проти продажу землі іноземцям

9 октября, 2019

Відкриття земельного ринку неминуче, але воно має бути поетапним. Українська земля не має бути доступною для іноземців. Більш того, наразі в Україні не готові до зняття мораторію. Такі думки були озвучені під час обласної зустрічі аграріїв та представників ВАР (Всеукраїнська Аграрна Рада), яка відбулася 8 жовтня у Миколаєві.

Заступник голови ВАР Олександр Сліпченко нагадав, що Світовий банк порахував збільшення ВВП країни на 1-2% після запуску ринку землі. Але під час розрахунків не було враховано модель ринку землі та подальші наслідки зняття мораторію.

Олександр Сліпченко, заступник голови ВАР 

«Сам факт введення ринку землі дасть запуск грошей до аграрного сектору. Але ніхто не рахує, що буде на наступний рік, ніхто не рахував наслідки, ніхто не рахував на скільки впадуть надходження до бюджетів, як мають розвиватися села, за що мають утримуватися заклади соціально-культурної сфери в ОТГ. Тобто детально в глиб питання ніхто не заглядав. Всі порахували тільки, що +1% ВВП», – акцентував Сліпченко.

Він зазначив, що Україна має поетапно відкривати земельний ринок. Законом мають бути захищені права аграріїв, фермерів, що займаються тваринництвом, держустанов, землі яких не розпайовані.

«На сьогоднішній день ми до ринку землі не готові: кадастр не наповнений, реєстр не наповнений, необхідно провести нормативно-грошову оцінку та інвентаризацію землі», – додає експерт.

Крім того, за словами Сліпченко, система пільгового кредитування для малого і середнього фермера має бути запущена до зняття мораторію.

Нагадаємо, 73% українців проти відкриття земельного ринку.

Також присутні на зустрічі аграрії виступили проти продажу землі іноземцям.

«Ми проти сьогодні іноземних інвесторів, так як розуміємо, що в них будуть нульові ставки для покупки нашої землі, а у нас будуть до 20% ставки і ми не зможемо з ними конкурувати. Ринок землі може призвести до того, що близько 10 мільйонів людей в країні залишаться без роботи. Адже всі розуміють, що кінцева людина, яка сьогодні дає роботу – це ми, аграрії. І за нами тягнеться цілий ланцюг», – наголосив депутат Миколаївської облради, директор агрофірми «Вісла» Володимир Фроленко.

Він також додав, що аграрії проти того, щоб сільгоспземлі продавалися через аукціони та конкурси, оскільки вони не є прозорими.

На сьогоднішній день силами ВАР зібрано більше 160 тисяч підписів проти продажу землі іноземцям, 120 тисяч з яких вже передано в Адміністрацію Президента. Також було ініційовано прийняття відповідних рішень обласними і районними радами та радами ОТГ про підтримку звернення до Президента. Так, вже 16 обласних рад прийняли відповідні звернення до Президента стосовно недопущення іноземців до ринку землі.

Читайте також: «На Одещині депутати виступили за проведення всеукраїнського референдуму щодо ринку землі».

Гендиректор групи компаній «ПАЕК», депутат Миколаївської облради та голова постійної комісії з аграрних питань Юрій Кормишкін зазначив, що Миколаївська облрада має також надіслати свої пропозиції до Президента та Уряду. На його думку, юридичні особи, які офіційно орендують землі, повинні мати право на першочергове придбання даних земель,і в законі мають бути прописані нові правила наповнення бюджетів сільських, районних рад та ОТГ.

Юрій Кормишкін, гениральний директор групи компаній «ПАЕК»

«І ставку робити треба не на холдинги, не на особисті селянські, фермерські господарства, а на тих аграріїв, які сьогодні є базовими платниками і керівниками, які дають робочі місця і в селі щось роблять», – наголосив Кормишкін.

Сліпченко додав, що аграрії мають об’єднатися навколо відстоювання національних інтересів та боротися за свої права. Учасники зібрання висловили свою готовність до початку активних дій проти даного законопроекту. Зокрема, вони заявили, що вже наступного вівторка, 15 жовтня, поїдуть до Києва, щоб під час розгляду ВР цього питання, організувати акцію протесту.

«Напевно будемо готуватися до висловлення своєї позиції: можливо під парламентом, можливо вимушено будемо перекривати дороги, а можливо із залученням техніки», – зазначив Сліпченко.

Нагадаємо, текст законопроекту про вільний ринок землі було опубліковано на сайті ВРУ.

Новости по теме

| | | | | | | | | | | | |