Україна втрачає мільйони гривень податків через нелегальне користування невитребуваними паями – експерт

9 октября, 2019

В Україні налічується близько 391 тис га невитребуваних паїв, які не обробляються власниками, а їх близько 100 тис осіб та використовуються місцевою владою на власний розсуд. Таку думку висловив радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол на своїй сторінці у Facebook.

За неофіційною назвою, пише Апостол, «невитребуваний пай» – це земля, право власності на яку є, але не має конкретно оформленого документа, який засвідчував би власність.

Згідно ст. 13 Закону України “Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)”, “невитребувані паї” – це земельна  частка (пай), на яку не отримано  документа, що посвідчує право на неї, або земельна частка (пай), право  на яку посвідчено відповідно до законодавства, але яка не була виділена в натурі (на місцевості).

Не сумніваюся, що про цю землю знають в Держгеокадастрі, керівники селищних рад і громад, знають всі кому це потрібно. У результаті така земля використовується нелегально, а громади, до яких вона географічно належить, втрачають сотні мільйонів податків, натомість прибутки від користування цими паями нелегально осідають в чиїхось кишенях, – зазначив Апостол.

Експерт стверджує, що за 20 років з моменту виділення таких паїв жодна громада, сільська, селищна ради не провели на своїй території інвентаризацію земель.

Цією землею ми могли б, при бажанні, закрити питання видачі земельних ділянок учасникам АТО, – наголосив експерт.

Новости по теме

| | | | |