В Україні можуть заборонити виробництво молочки з вмістом жирів менше 50%

8 октября, 2019

В Україні можуть заборонити виробляти молочні продукти, в яких вміст молочних жирів менш 50%. Відповідні ініціативи містить законопроект №2188, який внесла до Верховної Ради група позафракційних нардепів.

Тим же законопроектом автори ініціативи хочуть встановити заборону на продаж молочної продукції, що містить рослинні інгредієнти, разом з натуральної молочко. А для того, щоб захистити покупців від неминучого зростання цін, вважають за доцільне дозволити уряду вводити тимчасове цінове обмеження на молочну продукцію.

Згідно з документом, нинішня практика, коли виробники називають свої товари сирним продуктом вводить споживачів в оману. Тому пропонується прописати законодавчо термін «молокомісткий продукт». Під таким пропонують розуміти молочну продукцію, при виробництві якої використовуються будь-які замінники складових натурального молока.

Виробники повинні будуть чітко маркувати таку продукцію відповідною відміткою, а торговці будуть зобов’язані розміщувати її на окремій полиці, щоб не вводити в оману покупців.

«Ухвалення законопроекту створить умови для більш повного захисту споживачів молочної продукції від фальсифікату і сприятиме оздоровленню споживчого ринку», – вважають ініціатори законопроекту.

Новости по теме

| |