У НААН залишилось 465 тис. га сільгоспземель

7 октября, 2019

У користуванні Національної академії аграрних наук (НАААН) вдвічі зменшились площі сільськогосподарських земель у порівнянні з тими, на яких працювали після проголошення незалежності України.

Про це розповів директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» (НААН) Юрій Лупенко під час земельного віче, передає agropolit.com.

Нині у користуванні академії перебувають 465 тис. га землі. У 1990-тих було близько 1 млн га. Наші землі — менше за 1% сільськогосподарських угідь. Для такої аграрної країни, як Україна, це мізер. Землі освіти і науки – це 4% усіх державних земель. Наприклад, у Білорусі 21 наукова установа має близько 7 млн га сільськогосподарських земель, – повідомив Юрій Лупенко.

Науковець пояснив, що більшу частку земель, якими перестала користуватися НААН, було передано під приватизацію і тепер якість обробітку цих угідь не найкраща. Тому ті землі, які залишились, вважає за необхідне у більшій мірі залишити у користуванні вчених, врахувавши майбутні особливості ринку землі.

Ми вивчали 4-5 років тому, як же вони використовуються. Набагато гірше, ніж у системі академії. Ми зробили і внесли законопроект, щоб ті землі, які зараз ще закріплені за господарствами академії, були розпайовані згідно положення Земельного кодексу, з подальшим використанням. Ми б хотіли, щоб вони були збережені у науки, – сказав Лупенко.

Передати у користування держави Юрій Лупенко пропонує землю підприємств НААН, яка не обробляється належно.

Ми далекі від думки, що всі закріплені за нами землі використовуються так, як би хотілось. Ми готові переглянути такі господарства. Є господарства банкрути, є частина господарств, які не в повній мірі реалізують наукові функції. Ми готові передати їх під приватизацію з урахуванням тих обставин і очікувань, які є сьогодні у суспільстві, – сказав Юрій Лупенко.

Нагадаємо, що Разумков прокоментував, чи вплине ринок землі на переробку сільськогосподарської сировини.

 

Новости по теме

| | | |