«Магнітом» Херсонщини стане зрошення

3 октября, 2019

За ініціативи Президента в Україні розроблюється програма «25 магнітів» — це ключові проекти в кожному регіоні, які сприятимуть ефективному розвитку та залученню інвесторів. У Херсонській області таким «магнітом» стане розвиток зрошення. Про це повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку ХОДА Олександр Паливода на своїй сторінці в соціальних мережах.

«На сьогодні ми маємо в області понад 300 тис га зрошуваних площ, але потенціал області дозволяє збільшити їх до 600 тис гектарів. Щорічно в області відновлюється порядка 10 тис га зрошуваних площ. Але для того, щоб додати ще 300 тисяч га необхідно 15 млрд грн. Ці гроші можуть бути залучені за рахунок інвесторів. Але на даний момент потенційний інвестор не має можливості отримати право власності на комплекс зрошуваних систем, в які вкладає кошти. Тому необхідно внесення змін до законодавчих актів, що дозволить нам залучити інвесторів», – наголосив Паливода.

Він додав, що також  необхідно прийняти закон, що дозволить створювати об’єднання водокористувачів (ОВК). Так як, практично всі насосні станції є державними, вони не мають сучасного енергоефективного обладнання та не в змозі підтримувати обладнання в належному стані. А даний закон дозволить фермерам об’єднуватися та вкладати кошти в модернізацію таких насосних станцій.

«Сучасні аграрії далеко не ті, що були 20 років тому. Вони фінансово грамотні, технологічно обізнані, досвідчені в бізнесі. Вони готові взяти в оренду насосні станції, модернізувати їх, підвищити їх ефективність і самостійно формувати ціну на воду. Ми говоримо про об’єднання тих, хто зараз користується зрошуваними площами – агропідприємства, фермери, пайовики. Така модель управління зрошувальними системами багато років існує, наприклад, в Каліфорнії, і показала свою ефективність», – пише директор Департаменту АПК.

Даний пілотний проект створення ОВК в Херсонській області буде представлено Президенту України Володимиру Зеленському в рамках Другого форуму регіонів України і Республіки Білорусь, що проходитиме 3-4 жовтня в Житомирі.

Нагадаємо, Президент на міжнародному форумі презентував проект розвитку зрoшення в Херcoнcькій oблаcті. Губернатор Херсонщини хоче відновлювати зрошення без залучення державного фінансування.

Новости по теме

| | | | |