Орендарі не зацікавлені у збережені врожайності ґрунту – думка

3 октября, 2019

Орендарі не зацікавлені в довгостроковому збереженні врожайності ґрунту, вона піддається виснаження. Таку думку висловив голова правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко, пише ZN.UA .

Так, за його словами, більше 50% оброблюваної земельної банку України сьогодні знаходиться в оренді, з них 65% – в короткострокову оренду до 7 років.

«Грунт як ресурс піддається істотному виснаженню, оскільки орендарі не зацікавлені в довгостроковому збереженні його врожайності. Порушуються сівозміни, середній рівень використання добрив в 56 кг/га – на 130% нижче стандартів Східної Європи», – зазначив Андрій Радченко.

Читайте також: ««Сетам» провело рекордну кількість земельних аукціонів».

Він наголошує, що український АПК деградує до культур з мінімальною доданою вартістю і високим рівнем виснаження землі – ріпаку, сої і соняшнику.

«Аграрії України знаходяться в патовій ситуації, коли потрібні їм землі можна тільки орендувати. Але для певних видів діяльності з тривалим інвестиційним горизонтом (садівництва, ягідних, квітів та інших) покупка землі і 100% право власності на неї є обов’язковою складовою. Тому що в нашій правовій системі будь-якої орендний договір може бути з легкістю розірваний, і аграрій зазнає суттєвих збитків, втративши свої інвестиції в насадження», – вважає голова правління.

Нагадаємо, ВРУ зареєструвала 3 законопроекти по ринку землі. Після зняття мораторію фермери зможуть отримати дешеві кредити в разі купівлі менше 500 га землі.

Новости по теме

| | | | |