У Херсонській області зацвів шафран

2 октября, 2019

У Херсонській області знову зацвів шафран – найдорожча спеція в світі, яку вже п’ять років вирощують в Каховському районі фермери-новатори з села Любимівка.

—  Попередні роки ми організовували майстер-класи по збору врожаю, пригощали гостей пловом із шафрану, який готували спеціально запрошені кухарі із Південної Асоціації шеф-кухарів України, і звичайно облаштовували селфі-зону на фоні шафранового поля.  Цього року планували обмежитись лише промисловим збором шафрану, але нам вже телефонують туроператори з різних куточків України, що хочуть привезти туристів. Ми не можемо їм відмовити, тож будемо і цього року приймати гостей, –розповідає керівник Фермерського господарства “Шафран Любимівський” Віталій Шакало.

Приїжджають подивитись на квітучий шафран туристи з Одещини, Зароріжжя, Миколаївщини, Хмельниччини, але не тільки вони. Чимало відвідувачів господарства — це ті, хто придбав посадковий матеріал або збирається зайнятися цією культурою та хочуть на власні очі побачити технологічний процес збору врожаю та посадкового матеріалу, почути поради фахівців господарства по вирощуванню шафрану.

Сьогодні площа під шафраном на господарстві становить 5 га, але навіть із цієї невеликої ділянки “Шафран любимівський” отримує кілька кілограмів коштовної спеції. На господарстві говорять, що не вдається суттєво збільшити площі, тому що занадто багато бажаючих по всій україні хочуть придбати посадковий матеріал. І фермери йдуть назустріч, тому що мають власну зацікавленість.

Читайте також: ФГ «Шафран Любимівський» планує збільшити площі під аспарагусом у 10-12 разів

— Якщо нам вдасться об’єднати зусилля всіх виробників шафрану і закумулювати партії 10-20 кілограмі, то буде економічна доцільність робити митні документи і виходити із спецією на експорт, – розповідає Віталій Шакало.

А поки що український шафран успішно реалізується на внутрішньому ринку: його купують ресторатори, продавці спецій, а ще чимало українців купують шафран у маленьких фасовках – для власних потреб. Адже шафран має не тільки унікальні смакові якості, а ще й лікувальні.

Нагадаємо, господарство з Херсонщини розробило власний алкогольний напій – «Шафранівка».

Новости по теме

| | |