Фермери зможуть отримати дешеві кредити в разі купівлі менше 500 га землі

2 октября, 2019

З відкриття ринку землі в Україні. під час купівлі менше 500 га землі фермери матимуть можливість отримати дешевий кредитний ресурс за ставкою, що не перевищує рівня інфляції. Про це йдеться у тексті програми дій уряду, який опублікували на сайті Верховної Ради.

Зазначається, що в результаті скасування мораторію на продаж земель сільсгоппризначення  ефективність та продуктивність використання цих земель зростатиме до 6% щороку за рахунок підвищення рівня економічної конкуренції.

Земельний ринок запрацює з 1 жовтня 2020 року, що, зокрема, призведе до збільшення вартості оренди за 1 га в середньому по країні з 1700 грн у 2018 році до 4000 грн у 2024 році, ідеться в документі.

«Ми надамо державну фінансову підтримку фермерам на купівлю землі сільськогосподарського призначення та розвиток свого бізнесу. Під час купівлі менше 500 га землі фермери матимуть можливість отримати дешевий кредитний ресурс за ставкою, що не перевищує рівня інфляції», – йдеться в програмі діяльності уряду.

Крім того, повідомляється, що ринок капіталу буде створено через забезпечення вирівнювання регулювання реального та фінансового секторів економіки, усунення бар’єрів для притоку капіталу в реальний сектор економіки. Ці дії передбачають розвиток корпоративного управління, покращення системи фінансової звітності, детінізацію економіки.

Нагадаємо, українські банки готові видавати земельні кредити під 12-15%. Кабмін планує відслідковувати бажаючих придбати сільгоспземлю.

Новости по теме

| | | | |