Площі під озимою пшеницею можуть скоротитися на 30%

1 октября, 2019

В Україні площі під озимою пшеницею в 2019/20 МР можуть скоротитися на 25-30%. Таку думку висловила виконавчий директор Насіннєвої асоціації України Сюзанна Григоренко, пише Latifundist.com.

«Засуха коригує посіви культур. Зокрема можна очікувати скорочення на 25-30% площ під озимою пшеницею. Посіви скоротяться також внаслідок низьких цін (4-4,5 тис. грн за 1 т у вересні 2019 р. порівняно з 6-6,5 тис. грн за 1 т у вересні 2018 р.) на цю культуру», – вважає Григоренко.

За словами начальника відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяни Адаменко, посуха спостерігається на всій території України, крім західних областей. Дощі, які пройдуть у вересні, не переламають ситуацію, тому що вони будуть невеликими і нерівномірними. Головний агрометеоролог країни зазначила, що ситуація нетипова для України, хоча останнім часом посуха в центральних областях країни трапляється все частіше. В цьому році найбільше постраждали Черкаська, Полтавська та прилеглі райони інших областей. За літо у Черкасах випало опадів в 2-2,5 рази менше, ніж у південних областях України.

Слова агрометеорологів підтверджують учасники ринку. Наприклад, головний агроном групи «АГРОТРЕЙД» Олександр Овсяник розповів, що компанія, яка в цьому році виділила під озимі 23 тис. га, сіє озиму пшеницю практично в суху землю, так як дощів у регіоні не було давно. Хоча, коли сіяли ріпак (5-20 серпня), ситуація з вологою була набагато краще.

«Для посівної озимих культур погода була несприятлива, всі регіони ведення бізнесу HarvEast відчували нестачу вологи. Ми не чекаємо дощів, сіємо в сухий грунт, насіння пшениці, наприклад, на оптимальну глибину 3-4 см», – зазначив директор по рослинництву компанії HarvEast Євген Казеев.

Директор з виробництва компанії «ТАС АГРО» Віктор Белкот сказав, що поки компанія не коригує плани щодо посіву озимих зернових ні за обсягом площ, ні по строкам.

«У цьому році, як і в попередні, компанія планує засіяти озимими зерновими 18 тис. га (17,5 тис. га пшеницею та 0,5 тис. га ячменем). Незважаючи на несприятливі погодні умови, вже посіяли 50% від запланованих обсягів. По мірі збирання соняшника сіємо озиму пшеницю і сподіваємося завершити посівну в першій декаді жовтня», – зазначив Белкот.

Новости по теме

| | | | | | | |