Експерт спрогнозував зростання обсягів перевезення зернових річковим транспортом в Україні

28 сентября, 2019

На думку президента Центру аграрної логістики та інфраструктури Владислава Белаха, розвиток річкового транспорту здатен вирішити багато проблем, які пов’язані з щорічним траноспортним колапсом, що трапляється у зв’язку із перевантаженими зерновозами і морпортами.

Експерт нагадав, що торік по річці було перевезено близько 3 млн тонн зернових, половина з яких припала на частку «Нібулона», по 300 тис. тонн перевезли великі трейдери Bunge і Cofco, а решту – дрібніші трейдери. При цьому найбільший приріст дали каботажні перевезення – перевалка зерна не на терміналі, а на рейді, з річковою баржі на морське судно.

«Річкова логістика з перевалкою зерна на рейді набагато вигідніше «традиційних» логістичних ланцюжків. Судіть самі, вартість перевезення тонни зерна з елеватора в Дніпропетровській області в Миколаївський морський порт по залізниці оцінюється $24, а від річкового елеватора – $16. Якщо ви будете везти зерно по залізниці, заплатите за перевалку на терміналі $9–10 на тонні, а якщо річковий баржею, то перевалка на морське судно обійдеться в $6 за тонну. Подвійний виграш – понад $10 на тонні», – пояснив Белах.

Він додав, що річкова логістика агропродукції не тільки дешевше, але і більш передбачувана. Через проблеми з тягою і організацією перевезень залізниця не гарантує жодних термінів.

«На Південно–Західній залізниці зараз кинуті сотні складів. У той час як річкова Каботажна логістика чітко гарантує терміни і доставку товару. І річка, на відміну від залізниці, здатна впоратися зі зростанням урожаїв. Обсяги транспортування зернових по річці можна було б як мінімум подвоїти до 6–7 млн тонн на рік», – переконаний експерт.

Новости по теме

| | | | |