АМПУ подасть до суду на стивідорів Миколаївського морпорту

27 сентября, 2019

Адміністрація морських портів України (АМПУ) звернеться до суду у зв’язку із заниженою в 7-10 разів платою за доступ до причалів сім’ю стивідорами порту Миколаїв. Про це йдеться у повідомленні прес-служби АМПУ.

«Виконання договорів сервітутів між АМПУ і окремими стивідорами в порту Миколаїв може привести до порушення антимонопольного законодавства», — такі висновки експертів Антимонопольного комітету України (АМКУ) отримала у відповідь на свій запит АМПУ.

В адміністрації відзначили, що за договорами сервітутів, укладеним в 2013 році, сім стивідорних компаній Миколаївського порту платять за доступ до причалів в 7-10 разів менше, ніж інші стивідорні компанії, яких налічується в Україні понад 100. Що, на думку експертів АМКУ може свідчити про порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Переважна більшість стивідорних компаній, що працюють в морських портах України перейшли на користування стратегічної портової інфраструктурою на підставі договорів доступу до причалів. Це сталося після того, як Мінінфраструктури в грудні 2015 року Наказ № 541 (від 18.12.2015), яким були затверджені єдині тарифи на спеціалізовану послугу доступу до причалів, які перебувають на праві господарського відання в ДП «АМПУ».

У той же час, деякі портові оператори в порту Миколаїв протягом останніх чотирьох років продовжують користуватися причалами на підставі договорів про встановлення сервітуту, які були підписані раніше.

«У деяких випадках середня вартість перевантаження 1 тонни вантажів через причали порту Миколаїв, якими бізнес користується за договором сервітуту, становить 0,04 долара $/т, а встановлена законодавством вартість перевантаження тих же вантажів на сусідньому причалі становить 0,45 $/т. Різниця в 10 разів надає неконкурентні переваги одним портовим операторам над іншими», — підкреслили в АМПУ.

В адміністрації додали, що неодноразово пропонували стивідорної компанії підписати договір доступу до причалів, який встановить рівень оплати на встановленому державою рівні. Також пропонувалося збільшити вартість сервітуту до рівня, що відповідає тому, що платять інші портові оператори, однак компанії відмовилися від пропозицій і працюють, отримуючи неконкурентні переваги.

«АМПУ все ще готова врегулювати проблемне питання в досудовому порядку, але для запобігання порушенню антимонопольного законодавства змушена звернутися до суду в установленому законодавством порядку. Цей вимушений крок спрямований на забезпечення рівних конкурентних умов для всіх стивідорних компаній, що працюють в портах України, а також захисту інтересів держави, як власника стратегічної портової інфраструктури», — відмітили в АМПУ.

Новости по теме

| | | | | |