У південних регіонах України викорчовують виноградники через відсутність ринку збуту

27 сентября, 2019

У південних областях України викорчовують понад півтисячі га виноградників цього року. В тому числі, в Одеській області близько 500 га, в Миколаївській – 200 га. Про це повідомляють в журналі «Агроіндустрія».

За інформацією видання, головними причинами вирубування виноградників є відсутність збуту виноматеріалів. Через втрату внутрішніх ринків Донбасу, Криму, та зовнішніх — Росії, Білорусі, Казахстану трапилося перевиробництво. На заводах первинного і вторинного виноробства залишилися великі залишки продукції від минулого року, тому вони навіть не мають змоги прийняти новий урожай.

Галузеві асоціації нарікають також на низьку купівельну спроможність населення, фальсифікацію винопродукції, відсутність обмежувальних заходів щодо імпортної продукції та захисту вітчизняних виробників.

Вихід із кризи вони бачать у змінах до Законів України «Про насіння і садивний матеріал», «Про виноград і виноградне вино», створенні бренду «Українське вино», розробці та затвердженні дорожньої карти розвитку виноградно-виноробної галузі, перегляді зон вирощування винограду.

Новости по теме

| | | |