Нардеп Чорноморов закликав політиків на Миколаївщині роз’яснити людям земельну реформу

27 сентября, 2019

Народний депутат від Миколаївської області Артем Чорноморов, який входить до складу Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин, заявив, що при відкритті земельного ринку продаж землі сільськогосподарського призначення іноземцям відбуватись не буде. Також він звернувся до політиків Миколаївщини з проханням максимально роз’яснити людям земельну реформу, яка готується до впровадження. Таку нагоду він мав в ході зустрічі губернатора Олександа Стадніка з народними депутатами, депутатами обласної та міської рад в четвер, 26 вересня.

— Від імені аграрного комітету ВР я би хотів підняти питання, що стосується ринку землі. В соцмережах та по телебаченню вирують різні думки по цьому питанню. Тому в мене до вас є прохання від людини, яка працює над цим законопроектом. Насправді, все дуже просто: земля сільгосппризначення, якою ми користуємось, являє собою актив. Але на законодавчому рівні це досі не є активом. Якщо ви проведете соціальне опитування, ви зрозумієте дуже просту думку людей, які здають свою землю в оренду. Я об’їздив пару своїх районів і збирав людей, запитав в них, скільки вони отримують коштів за свій пай в рік? Різні думки чув від різних фермерів: 2,5-3 тисячі грн/га. Просте запитання: це багато чи мало? Кричать, що мало. І це правильно: кожна людина хоче заробляти більше грошей. Тут немає нічого поганого. Тому ми беремо це як точку на осі координат. Ми не можемо дати розумну відповідь, багато це чи мало. Ми не знаємо, скільки вона коштує насправді. Говорити про те, що ринку землі немає – це те саме, що я буду дивитись крізь пальці і казати, що вас не бачу. Ринок землі є – він в тіні зараз, – виступив Чорноморов.

В зв’язку з цим, нардеп звернувся до присутніх представників місцевої влади з проханням донести його думку про ринок землі до суспільства.

— Ринок землі – це не лише синонім слову «продаж». Це головне, і я прошу це зрозуміти. Прошу донести це людям в ті місцевості, звідки ви. Користування землею в повній мірі, яке ми можемо надати, — це і продаж, і оренда. Стосовно її ціни, то коли буде ринок, ми зрозуміємо, скільки коштує земля на півдні, її рентабельність, і від чого відштовхуватись. Я акцентую увагу на півдні, тому що земля у різних районах України різна по якості. У мене одне прохання: якщо у вас є можливість, то дайте розумне пояснення людям, що ринок – це не синонім слову «продаж», це синонім слову «приватна власність», – підкреслив Артем Чорноморов.

В свою чергу, депутат облради Вадим Олабін звернувся до нардепа з проханням, в першу чергу, впорядкувати питання орендних відносин, а не розбурхувати суспільство темою відкриття земельного ринку.

— Ви кажете за 3 тисячі гривень за 1 га землі. При вартості НГО (нормативна грошова оцінка – ред.) в Арбузинському районі в межах 30 тисяч. Тобто, фактично, фермер готовий платити 10% від НГО. При цьому, що робить недобросовісний фермер? Він платить, як передбачено законодавством, 3% від 30 тисяч грн — 900 грн, заносить договір, а 2100 він дає готівкою. З 2100 грн він не платить ніяких податків. Так може впорядкувати питання орендних відносин, а не розбурхувати суспільство? Може буде правильно йти по такому шляху? – звернувся Олабін.

На це Чорноморов відповів, що наразі той законопроект щодо ринку землі, який зараз випускається, а також ряд законопроектів, які напряму стосуються врегулювання процесу впровадження земельної реформи, ще напрацьовуються.

— Ринок землі – фінальна точка, і є цілий фундамент законопроектів, які ми розробляємо, які повинні, перш за все, зробити безпечною діяльність цього законопроекту. І в той же час, є і законопроект, який зобов’язує по договірним відносинам працювати як і у орендодавця, так і у орендарів, який дає цю землю. Ми все це напрацьовуємо. Ціну землі знає лише той фермер, який знає експортну ціну товару, вирощеного на цій землі. Я дійсно знаю рентабельність землі в нашому регіоні з нашим кліматичним поясом, – запевнив він.

Депутат Миколаївської обласної ради Надія Іванова поцікавилась щодо можливого впровадження продажу сільгоспземель іноземцям, на що член аграрного комітету ВРУ Артем Чорноморов відповів наступне:

—  Іноземці – міф. Всі думають, що іноземці до нас приїдуть і скуплять усю нашу землю. Я людина того покоління, коли народився в Радянському Союзі, але не жив там. Я знаю зі слів своєї матері, що, коли не можна було продавати нерухомість, то люди просто обмінювались нею. Але, коли нерухомість можна було продавати, то я не пам’ятаю, щоб всі переживали за те, що приїдуть китайці і скуплять квартири в Миколаївській області. Те саме і іноземці. Повірте мені, іноземці, як інвестори по законопроекту, не мають право на придбання землі. Але вони подивляться на те, як ми самі будемо з цим ринком поратись. Тому що я не повірю ніколи, що голландець приїде викупити землю, яка не є рентабельною – вони рахують кожну копійку, – резюмував Чорноморов.

Новости по теме

| | | | | | | | | | |