52% українців не згодні із відкриттям земельного ринку – соцопитування

27 сентября, 2019

52% опитаних українців не підтримують скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, а 64% опитаних вважають, що це питання має вирішуватися на референдумі. Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології 16-19 вересня 2019 року.

Позитивно ставляться до доручення президента Зеленського про скасування мораторію на продаж землі 35% опитаних, 13% не змогли відповісти на питання.

64% опитаних вважають, що це питання має вирішуватись тільки на всеукраїнському референдумі, а 26% — що це питання повинні вирішувати президент, Кабмін та Верховна Рада. 10% не змогли відповісти на запитання.

«Хоча більшість населення підтримує нову владу, скасування мораторію на продаж землі підтримує лише приблизно третина населення (35%), а 52%, фактично, проти скасування мораторію на продаж землі. За рік кількість противників продажу землі зменшилася, у листопаді 2018 проти продажу землі було 72%. 

Можливо, це пов’язано з  різницею у формулюванні запитань (у 2018 ми запитували «Якби сьогодні проводився референдум щодо питання купівлі/продажу земель сільськогосподарського призначення, як би Ви проголосували?»), можливо через збільшення підтримки дій Зеленського і нової влади його прихильниками, а можливо через зміну риторики щодо продажу землі на деяких популярних телеканалах і в Інтернеті», – заявив гендиректор КМІСу Володимир Паніотто.

Довідково: Опитування провели методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18 років і старше) України. До вибірки не включаються території, які тимчасово не контролюються владою України — АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. В ході опитування проведено 1500 інтерв’ю, похибка вибірки з імовірністю 0,95 не перевищує 2,6%.

Нагадаємо, у ВР України зареєстрували законопроект про ринок землі.

Новости по теме

| | |