Замість традиційних яблук українцям пропонують переходити на дешевші банани

7 сентября, 2017

Причини — негода і небажання виробників вирощувати більш затратні преміум-сорти, — повідомляє «Справжня Варта». При цьому зменшення яблучних врожаїв спостерігається не тільки у нашій країні, але і в странах Європи. Головним же ринком збуту української продукції залишається Білорусь.

Про це шла мова в Києві на міжнародній конференції «Яблучний бізнес України-2017», організатором якої виступив проект «АПК-Інформ: овочі і фрукти».

«У минулому сезоні погодні катаклізми були одним з головних факторів, які найбільше вплинули на розвиток сектора, — говорить Олександр Хорев, керівник проекту «АПК-Інформ: овочі і фрукти». — Через негоду виробництво яблука в Україні скоротилося на 7%. Крім того, через підвищену вологість багато фермерів повідомляли про масове поширення парші, що вкрай негативно позначалося на якості фруктів. Більш того, нашим виробникам довелося пройти і серйозне випробування на витримку і міцність, оскільки в першу половину сезону на ринку спостерігалася стійка стагнація. У підсумку заробити змогли тільки ті виробники, які не піддалися розпачу і продавали яблуко в другій половині сезону ».

За словами експерта, в новому сезоні Небесна канцелярія також не пестила українських аграріїв. В результаті виробництво яблука в Україні може скоротитися на 10% і впасти до одного з найнижчих показників за всі роки незалежності країни. Відповідно зростають і ціни.

Пік сезону в Україні ще попереду, вважають аналітики. «В Україні сорт» Гала «коштував рік тому 7-9 грн/кг, а зараз 9-10 грн/кг на оптових ринках. Але поступово, як і рік тому, з початком сезону збору врожаю ціна стала падати. Якщо в середині липня ціна на яблука доходила до 17 грн/кг в опті, то зараз це 10-12 грн/кг. Зростає пропозиція. Є літні сорти, що не зберігаються, а тому надходять відразу на продаж. Так, їх менше, ніж рік тому, але все одно пропозиція збільшується», – розповіла експерт з плодово-овочевого ринку Східної Європи Тетяна Гетьман.

За її словами, нестандартна ситуація може початися після збору зимових сортів яблук. В Європі їх мало, тому конкуренція з боку польських яблук буде нижче. А наші фермери захочуть скористатися моментом, щоб заробити. Тому в другій половині сезону, в жовтні-листопаді, можливий ціновий стрибок. Яким саме буде це зростання, експерти не беруться прогнозувати.

Новости по теме

| |