На Миколаївщині Держгеокадастр нарахував майже 3 млн грн шкоди за порушення земельного законодавства

25 сентября, 2019

У Миколаївській області впродовж 2019 року державні інспектори управління з контролю за використанням та охороною земель ГУ Держгеокадастру здійснили 787 перевірок. Загальний розмір заподіяної шкоди державі склав майже 2,9 млн грн. Про це повідомляють у прес-службі Держгеокадастру.

За результатами проведених перевірок виявлено 332 порушення земельного законодавства, вчинене на землях загальною площею 3 949,81  гектарів. З них державні інспектори встановили 225 фактів самовільного зайняття земельної ділянки загальною площею 2 148,14 га; один випадок несвоєчасного повернення земельних ділянок, які були надані в оренду, загальною площею 6,7 га; два порушення, що полягають у відхиленні від проектів землеустрою при використанні земельних ділянок площею 112,19 га. Крім того зафіксували 16 фактів нецільового використання земельних ділянок та порушення природоохоронного режиму використання земель площею 199,84 га та 42 порушення адміністративного законодавства щодо невиконання приписів про усунення встановлених раніше порушень.

З метою усунення порушень та притягнення порушників до відповідальності з початку року винесено 290 постанов про адміністративні стягнення на загальну суму 61,62 тис. грн.  До органів прокуратури направлено 1 матеріал для вжиття заходів прокурорського реагування в частині подання позову в суд щодо примусового стягнення шкоди, заподіяної внаслідок виявлення порушень вимог земельного законодавства у сумі 4 342 грн.

Зважаючи на виявлені порушення, у Держгеокадастрі Миколаївщини нарахували розмір заподіяної шкоди державі на суму майже 2,9 млн грн, із якої понад 2,6 млн грн порушники сплатили добровільно.

До органів місцевого самоврядування Миколаївської області за результатами перевірок сплачено більше 259 тис. грн. втрат сільськогосподарського виробництва, що спричинені зміною цільового призначення земельної ділянки.

Новости по теме

| | | |