На Миколаївщині припинено незаконне користування держземлею вартістю понад 600 тис. грн

25 сентября, 2019

На Миколаївщині припинено незаконне користування землею державної власності площею 18,6 га та вартістю понад 600 тис. грн. Про це повідомляє прес-служба Первомайської місцевої прокуратури.

23 вересня 2019 року рішенням Господарського суду Миколаївської області задоволено позов керівника Первомайська місцева прокуратура Миколаївської області про визнання недійсним договору про спільний обробіток землі, укладеного між Софіївською загальноосвітньою школою Первомайського району та фермерським господарством, зобов’язання останнього повернути навчальному закладу земельну ділянку.

Прокуратурою установлено, що з 2004 року у користуванні Софіївської ЗОШ на правах оренди перебуває земельна ділянка державної форми власності сільськогосподарського призначення площею 18,6 га вартістю понад 600 тис. грн.

Проте, в порушення умов договору оренди землі та вимог земельного законодавства, у січні 2019 року зазначена земля, на підставі договору про сумісне використання, передана навчальним закладом у користування фермерському господарству.

Вивченням умов спірного правочину встановлено, що вони не відповідають вимогам Цивільного та Земельного кодексів України, Закону України «Про оренду землі», суперечать інтересам держави, не спрямовані на настання наслідків, що ними обумовлені, оскільки укладено сторонами з метою приховання договору суборенди земельної ділянки.

Господарський суд Миколаївської області, погодившись з позицією прокуратури, визнав спірний правочин недійсним та зобов’язав фермерське господарство звільнити земельну ділянку державної форми власності.

Нагадаємо, на Миколаївщині держзаклад незаконно здавав в оренду сільгоспземлі вартістю 8 млн грн.

Новости по теме

| | | |