Україна та Латвія обговорили практичні заходи щодо розвитку сільськогосподарського дорадництва

7 сентября, 2017

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова взяла участь у засіданні робочої групи з передачі знань та досвіду Латвії щодо впровадження законодавства ЄС для створення системи сільськогосподарського дорадництва та збалансованого розвитку сільських територій в Україні. Захід відбувся у Латвійському центрі сільських консультацій та освіти (ЛЦСКО) 5 вересня 2017 року.

«Латвійські дорадники мають доволі тривалу історію співпраці з українськими колегами. Але настав час перейти до більш практичних спільних заходів та проектів задля створення системи сільськогосподарського дорадництва в Україні з використанням латвійського досвіду, наближення цієї системи до фермерів, як це передбачено Угодою про Асоціацію між Україною та ЄС, задля забезпечення процесів сільського розвитку в Україні. Рада, що ми сьогодні обговорюємо саме конкретні кроки продовження нашої співпраці, які допоможуть реалізувати нам наші плани сільського розвитку», — підкреслила заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова.

Сільське дорадництво у Латвії має 25-річну історію та робить важливий внесок у розвиток сільського господарства та в сільський розвиток загалом.

«Конкурентоспроможність як підприємств, так і сільських громад залежить від того, як вони можуть швидко й у найбільш повному обсязі отримати інформацію. Тому досить часто саме дорадницькі служби допомагають оперативно діяти і отримувати позитивні результати», — наголосив у своєму виступі голова правління ЛЦСКО Мартіньш Цімерманіс.

У заході взяли участь члени правління ЛЦСКО, а з української сторони – директор Департаменту науково-освітнього забезпечення та розвитку підприємництва на селі Андрій Стефанович, директор Департаменту фінансово-кредитної політики Баграт Ахіджанов, координатор Робочої групи з питань розвитку сільських територій Роман Корінець.

Новости по теме

| | | |