Українське яблуко подорожчало в 2 рази

20 сентября, 2019

Купівельна активність населення в Україні зростає щодня, хоча роздрібні ціни на яблуко також збільшуються. Високий попит і суттєве зниження виробництва вже роблять помітний вплив на формування цін на яблуко в Україні, повідомляють аналітики проекту EastFruit.

Зростання цін на ці фруктигравці ринку пояснюють кількома чинниками. Насамперед, цьому сприяє скорочення пропозиції фруктів осінніх сортів, які традиційно не користуються високим попитом. Крім того, торговельна активність у зазначеному сегменті помітно зросла, що також позитивно позначається на цінах.

Згідно з даними щоденного моніторингу проекту, сьогодні садівники відвантажують яблука від 9 до 15 грн/кг ($0,37-0,61/кг) в залежності від сорту та якості, а це в середньому на 13% дорожче, ніж тижнем раніше.

Представники рітейлу також повідомляють, що купівельна активність населення зростає щодня, хоча роздрібні ціни на яблуко також збільшуються. При цьому конкуренція за постачальника теж посилилася, у зв’язку з чим мереж довелося підвищити закупівельні ціни. З похолоданням більшість українських садівників прийняли рішення – основний обсяг яблук закладати на зберігання, тому вільні обсяги яблука на ринку значно зменшилися.

При цьому варто зазначити, що на сьогоднішній день ціна на яблуко в Україні в середньому в 2 рази вище, ніж у другій половині вересня 2018 року. Таку цінову різницю аналітики ринку пов’язують зі зниженням валового збору яблука в Україну через несприятливі погодні умови.

Новости по теме

| | | | | |