Фермерам запропонують викупити за 5 років землі постійного користування

19 сентября, 2019

В жовтні до парламенту подадуть декілька законопроектів про викуп фермерами та працівниками державних с/г підприємств земель постійного користування. Такі плани озвучив, у відповідь на питання голови «Агро-Продовольчої Ради» Івана Слободяника, голова комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин Микола Сольський («Слуга народу») на земельному віче в Києві. Пише Kurkul.com.

Іван Слободяник звернувся до голови комітету з проханням допомогти вирішити земельний головний біль фермерів.

«Наразі є 500 тис. га земель постійного користування, які зависили у повітрі з 90-х років. Вони знаходяться наразі поза правовим  статусом. І стали інструментом «великого дерибану». Вартість цих земель фермери за всі ці роки виплатили. Є два варіанти вирішення питання: викуп землі у розстрочку, або безкоштовна їх передача фермерам», – пояснив він.

Голова аграрного комітету розповів, що в парламенті готують законодавчі рішення по землях постійного користування. За словами Миколи Сольского, існує три групи  таких земель постійного користування.

«Перша – входить 500 тис. га, які у 90-х без аукціонів передали фермерах.  Для земель, що знаходяться в користуванні у фермерів, аграрний комітет виступає за введення пільгової процедури викупу протягом 5 років з нормативної грошової оцінки цієї землі без аукціонів чи якихось інших механізмів», – зазначив Сольський.

Друга група – землі постійного користування державних с/г підприємств у підпорядкуванні Аграрної академії наук, Міноборони, МінАПК та Пенітенціарної служби.

«Існує ініціатива направити їх на приватизацію і часткового розпаювання, і винести цю ідею на громадське обговорення депутати планують в жовтні», – сказав голова аграрного комітету.

А також додав, що третя група – землі постійного користування підприємств, які пішли іншим шляхом приватизації не таким як колгоспи (працівникам надавалися акції, а земля оформлена у постійне користування).

«Таких не багато. Вони зосереджені у регіоні зайняття садами. Є законопроект перевести право постійного користування цими земля у сферу регулювання майна — господарського управління чи відання», – пояснив Сольський.

Нагадаємо, ринок землі запустять у другому півріччі 2020 року. Іноземці напряму, як фізична особа, не зможуть купувати с/г землі. Придбати українську землю можуть тільки фізичні особи громадяни України та юрособи-резиденти України, зареєстровані згідно із чинним законодавством.

Новости по теме

| | | | | | | | |