“Цибуля – з нуля до столу”: на Херсонщині ПСП “Діамант” налагодило повний цикл виробництва

18 сентября, 2019

В селі Дудчани Херсонської області вже багато років функціонує і розвивається ПСП “Діамант”, яке одне з небагатьох на півдні України спеціалізується на вирощуванні різних сортів цибулі, її зберіганні в модернізованій холодильній камері та подальшому продажі на внутрішньому та зовнішньому ринку.

В понеділок, 16 вересня, в рамках конференції, організованою Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP та Громадською організацією “Земля Таврії”, було проведено екскурсійну поїздку до ПСП “Діамант”. Кореспондент інтернет-видання АгроЮг разом з гостями конференції прийняли участь в екскурсії.

ПСП “Діамант” було створено в 1998 році. З 2000 року воно почало спеціалізуватися на вирощуванні овочів: томатів, цибулі, капусти, моркви, картоплі. Земельный банк підприємства на 2019 рік складає 4500 тис га. Основним видом діяльності є  вирощування, зберігання та продаж овочевих культур. Близько 250 га знаходиться винятково для вирощуванням овочів — іншу землю використовують для вирощування сої, соняшника, кукурудзи, пшениці, проса.

На території підприємства побудовано сучасну холодильну камеру для зберігання овочів, яка була запущена в роботу три роки тому. Раніше зберігання готової продукції здійснювалося на базі ТОВ “Green Team”, але з часом таке зберігання стало економічно затратним та керівництво вирішило побудувати власне сховище для зберігання відсортованої продукції.

Холодильник складається з двох камер схову, кожна з них в навальному вигляді може зберігати до 800 тонн відсортованого продукту. За один день машини можуть відсортувати до 550 тонн овочів або 200-250 тонн ящиків. Сортування овочів в ящики проходить повільніше, оскільки процес ускладнений заміною ящиків та паузою в роботі стрічки. До камери потрапляє лише відкалібрована цибуля розміром 4+ та вище. Зберігати цибулю можуть як насипом так і в ящиках. Всі машини, що працюють в холодильному сховищі, представлені ТОВ “Агролінія”. Менеджер з маркетингу ТОВ “Агролінія” Максим Бордюг наголосив, що обладнання орієнтоване на обережне ставлення до продукту.

Одним з головних правил роботи машин на підприємстві – обережне ставлення до продукту та мінімізація його пошкодження під час закладання його в сховище. В кожній машині врахована мінімальна висота падіння продукту. Лінія складається з 6 машин та “серця” лінії – це прийомний бункер на 19 кубічних метрів. Всі машини мають гідравлічний привід. На транспортерах працюють інспектори, які відбирають пошкоджену продукцію та сміття. Машини під’єднані до однієї сітки, тому працюють  злагоджено, одним механізмом, – розповів Бордюг.

Збудована на підприємстві холодильна камера є універсальною, вона підходить для зберігання всіх видів овочів, оснащена вентиляційною системою, що подовжує термін зберігання та покращує якість продукції. Сортування та маркування продукції також є одним з пріоритетів підприємства, який впливає на подальший збут продукції, в тому числі й на експорт. Заступник директора ПСП “Діамант” Віталій Мотрук розповів про минулорічну кількість продукції, що пішла на експорт та про врожай цього року.

Врожай цибулі цього року є досить непоганим. Навіть, враховуючи, що на декількох наших полях був град, на якість цибулі це зовсім не вплинуло. Врожай гарний. З одного поля зібрано близько 75-80 тонн цибулі. В цьому році знову плануємо відправити свою продукцію на експорт. В якій кількості поки не відомо. Того року відправили близько 200 тонн цибулі. Ми створили зону вільної торгівлі, щоб заявити про себе як виробники від нуля і до збуту, – повідомив Мотрук.

Зараз на території підприємства будують нове сховище, але вже для зернових культур та закінчують збір врожаю цибулі.

 

Новости по теме

| | | | | | |