Врожай рису на Херсонщині буде значно меншим минулого року

18 сентября, 2019

На Херсонщині почалися «білі жнива», які триватимуть, орієнтовно, до кінця жовтня. Протягом першого дня старту жнив у Скадовському районі області комбайни скосили 250 гектарів рису, середня врожайність якого склала близько шестидесяти центнерів з гектару. Але рекордів цьогоріч не буде, навіть задовольнити внутрішній попит у рисовій крупі аграріям Таврії не вдасться, пише Новий День.

За даними Департаменту агропромислового розвитку Херсонської ОДА, площі під рисовими плантаціями краю порівняно з минулим роком скоротилися з 7,7 до 5,8 тисячі гектарів, що і пояснює зменшення врожаю. Причина зменшення посівних площ полягає не тільки в необхідності дотримуватися сівозміни. Аграрії відмовилися від «білого золота» через падіння його прибутковості. Адже внаслідок того, що Китай викинув на світовий ринок свої резерви рису, його ціна знизилася і в Україні також.

«На врожайність рису не скаржимося – очікуємо до семидесяти центнерів з гектару. Але його плантації на зрошенні скоротили з минулорічної тисячі до 475 гектарів, висадивши на вільних площах пшеницю, сою та соняшник. Адже «китайська експансія» на ринку призвела до того, що оптові закупівельні ціни на рис впали до тринадцяти гривень за кілограм. Зараз вони знову піднялися до сімнадцяти гривень, однак цього недостатньо, аби власники плантації виправдали понесені витрати, і отримали прибуток, достатній для нормального розвитку своїх господарств», – зазначив Станіслав Чуклов, директор сільгосппідприємства в Голопристанського району області.

Незважаючи на нижчий врожай через скорочення посівних площ, рису у торговельній мережі на Херсонщині було і буде вдосталь: нестача крупи власного виробництва компенсується достатніми обсягами імпорту. Інша річ – невідомо, скільки вона коштуватиме взимку чи навесні. Адже ціна залежить від багатьох факторів, і не тільки від обсягів зібраного рису, а також і від курсу національної валюти. Бо китайський, таїландський, індійський рис мусимо закуповувати за долари.

Нагадаємо, в Херсонській області вже намолочено 2 640 тонн рису.

Новости по теме

| | | | |