На Миколаївщині майже 12 млн грн закумульовано на інвентаризацію сільгоспземель – в громадах про це не знають

16 сентября, 2019

Станом на 1 липня в Миколаївській області акумульовані 11,875 млн грн, які надійшли в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва. Але вже декілька років поспіль кошти знаходяться на казначейських рахунках, адже багато громад навіть не знають про їх існування. На цьому наголосив голова постійної аграрної комісії Миколаївської обласної ради Юрій Кормишкін.

За інформацією Головного управління Держгеокадастру у Миколаївській області з 11,875 млн грн на рахунках обласної ради знаходяться 2,324 млн грн, міст обласного значення – 251,8 тис. грн, районних рад – 731,739 тис. грн, на рахунках сільських, селищних і міських рад – 8,6 млн грн.

— На сьогоднішній день у нас ситуація така: надходять кошти до місцевих рад, але ці кошти не використовуються, вони лежать вже не один рік на казначейських рахунках. А управління Держгеокадастру навіть не надає рекомендації, роз’яснення громадам, як вони можуть їх використовувати. Вони навіть не знають, що ці кошти в них є, – виступив Кормишкін.

Заступник керівника ГУ Держгеокадастру Андрій Кіро відзначив, що громади, які зверталися до управління, отримували повну інформаційну підтримку щодо використання даних коштів. Як приклад, Коблівська ОТГ, яка використала кошти на інвентаризацію в повному обсязі.

Зважаючи на те, що в області лише одна громада використала дані кошти, Юрій Кормишкін запросив, щоб в ГУ Держгеокадастру надали чітке роз’яснення, у яких громад скільки коштів є, і перелік де їх можна використовуват.

— Щоб ми могли направити в кожну громаду ще раз кажучи, що до кінця року шановні ми можете їх використати, зробити інвентаризацію або ще щось. Тому що багато було зроблено об’єднаних громад і голови цих об’єднаних громад не знають, що є така можливість. За ці кошти як мінімум можна зробити собі інвентаризацію, а не використовувати свої кошти з бюджету. Є пропозиція, щоб ви до сесії нам надали таку інформацію по районам. 2 млн просто лежать, ми можемо просто направити на цілі, які передбачені земельним кодексом, – резюмував голова комісії.

Новости по теме

| | | | |