В Україні оголосили конкурси на концесію двох морських портів

12 сентября, 2019

У четвер, 12 серпня, офіційно оголошено про початок проведення конкурсів з пілотних проектів концесії в портовій галузі. Переможці конкурсів можуть стати відомі ще до кінця року. Повідомляє Урядовий портал.

Зазначається, що подача заявок на управління морськими портами триватиме протягом 60 днів — до середини листопада 2019 року. Тоді мають обрати компанії-переможці, яким довірять управляти майном морських портів.

Порт «Ольвія» передадуть у концесію на термін 35 років, а порт «Херсон» — на 30 років. Загальні обсяги інвестицій, які держава очікує у портову інфраструктури складають близько 17,3 мільярда гривень у порт «Ольвія» та 1,4 мільярда гривень для порту «Херсон».

“Міністерство інфраструктури оголошує про початок проведення конкурентних та прозорих концесійних конкурсів морських портів Ольвія та Херсон. Це є спільною позицією уряду та Президента, який дав чітке доручення щодо проведення пілотних концесійних конкурсів до 1 січня 2020 року”, – заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Він також повідомив, що Верховна Рада повинна розглянути законопроект про концесії в найближчі дні. Цей закон буде стосуватися всіх сфер, в тому числі концесії доріг.

Зазначені проєкти, йдеться у повідомленні, були підготовлені спільними зусиллями команди Мінінфраструктури, Європейського банку реконструкції та розвитку, Міжнародної фінансової корпорації (IFC), проєктного офісу SPILNO та консорціуму міжнародних консультантів відповідно до кращих міжнародних практик.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Уряд дав старт концесії портів «Ольвія» та «Херсон».

Новости по теме

| | | | | |