ВР ухвалила у першому читанні законопроект про географічні зазначення

11 сентября, 2019

Верховна Рада ухвалила у першому читанні законопроект про вдосконалення правової охорони географічних зазначень. Відповідне рішення підтримали 310 депутатів.

Зазначається, що цей законопроект є частиною зобов’язань України у межах угоди про асоціацію. Він забезпечить захист іноземних географічних зазначень та створить підстави для створення таких зазначень в Україні.

«Метою прийняття проекту закону є забезпечення виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції в частині узгодження вимог чинного законодавства щодо охорони прав на географічні зазначення із правом ЄС», – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту.

Законопроект буде готуватися до другого читання у скорочені терміни.

Довідка. Географічне зазначення —  це назва або позначення, котрі ідентифікують товар як такий, що походить з певної території, країни, регіону або місцевості і особлива якість, репутація та інші важливі характеристики, які значною мірою пов’язані із його географічним походженням. Приклади зареєстрованих географічних зазначень — пармезан, фета, коньяк, шампанське.

Нагадаємо, чотири товари з Півдня України отримають географічне значення.

Новости по теме

| | |