Виручка від експорту молока скоротилась майже на 34%

11 сентября, 2019

У серпні 2019 року об’єми загальної грошової виручки від експорту молокопродуктів скоротилися на 33,8%, ― до $15,5 млн, що на $7,9 млн менше, ніж за аналогічний період 2018 року. Про це повідоляє аналітик Асоціації виробників молока Володимир Андрієць.

«Порівнюючи зовнішньоторговельну активність із серпнем минулого року, добре помітний її спад серед усіх товарних груп молочного ряду. Так, продажі вершкового масла  знизились на 46,7% ― до 1,2 тис. т, сухого молока на 40,8%  ―  до 2,5 тис. т, сироватки на 39,2% ― до 1,4 тис. т, сиру на 20%,― до 666 т, молока та вершків незгущених на 17, 8%  ― до 1,7 тис., а кисломолочних продуктів на 11% ― до 428 т», ― коментує експерт.

Темпи падіння торгівлі у серпні виявилися найбільш масштабними у поточному році і склали 25,8%, що на $5,4 млн менше, порівняно з липнем. Об’єми місячної торгівлі в грошовому еквіваленті стали найнижчими за три останні роки.

Не дивлячись на це, експорт сиру у серпні зріс на 76,7%, порівняно з липнем. Це зумовлено активізацією торгівлі в країни простору СНД у зв’язку з відкриттям транзитних коридорів для українських товарів з боку Росії.

«Скорочення обсягів зовнішньої торгівлі, яке спостерігається цього року, зумовлене скороченням поголів’я корів, дефіцитом молока у переробці, падінням світових цін на деякі експортоорієнтовані товари та зміцненням курсу національної валюти. Перспективи зростання експорту за нинішніх умов виглядають примарними», ― підкреслює Андрієць.

Новости по теме

| | | | |