На Миколаївщині виявили вірус АЧС

9 сентября, 2019

У домогосподарстві міста Нова Одеса, Миколаївської області виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней з патологічного матеріалу від свині віком 6 місяців. Про це повідомляє Снігурівська районна державна адміністрація.

«Діагноз встановлений на підставі звіту Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи, м. Київ про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 05.09.2019р. № 011399 п.м/19», – йдеться у повідомленні.

Довідково:

АЧС входить до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин та списку інфекційних та інвазійних хвороб тварин затвердженого МЕБ.

Це одна із найбільш небезпечних хвороб свиней, оскільки характеризується високою смертністю, значними економічними збитками, зумовленими відсутністю вакцини, запровадженням спеціального режиму для свиногосподарств, обов’язковістю дотримання ветеринарно-санітарних вимог до утримання свиней, витратами на проведення моніторингових та діагностичних досліджень, організацію профілактичних та ліквідаційних заходів, в разі загрози чи виникнення хвороби та торговельними обмеженнями, що запроваджуються для недопущення її розповсюдження. Вірус африканської чуми свиней не становить небезпеки для людини.

Єдиним шляхом унеможливлення занесення збудника з зерном є термічна обробка кормів та кормосумішів для свиней.

Застерігаємо щодо заборони закупівлі, вивезення живих тварин, продукції харчування та фуражу з територій, де введено карантинні обмеження, адже дешевизна зваблює підприємливих осіб до наживи. Окрім того, в разі перебування у Вас гостів із регіонів, де встановлено діагноз на африканську чуму свиней, в тому числі з Російської Федерації та Республіки Білорусь, не використовувати для годівлі тварин відходи харчування, привезенні звідти. Благополуччя наших тварин залежить лише від нас.

Ефективних засобів профілактики африканської чуми свиней на даний час не знайдено, лікувати тварин заборонено.

Новости по теме

| | | |