Кормишкін запропонував збільшити орендну плату за користування водосховищами

7 сентября, 2019

На сьогоднішній день в Миколаївській області 60% водосховищ знаходяться в оренді по договорам сумісної діяльності. Сума ж орендної плати, яку щорічно отримує Регіональний офіс водних ресурсів, відповідно до угод сумісної діяльності, складає близько 500 тисяч грн. Про це стало відомо в ході засідання постійної аграрної комісії Миколаївської облради, що відбулося в п’ятницю, 6 вересня.

Під час розгляду профільного питання “Про стан та перспективу розвитку зрошувального землеробства в Миколаївській області, виконання Програми розвитку водного господарства Миколаївської області на 2019-2021 роки” голова комісії Юрій Кормишкін поцікавився, яка кількість водосховищ на Миколаївщині знаходиться в постійному користуванні та який прибуток має Регіональний офіс водних ресурсів у Миколаївській області з їх оренди.

Доповідачем виступив Сергій Письменний, начальник Регіонального офісу водних ресурсів, який повідомив, що в області існує 14 водосховищ, які знаходяться у постійному користуванні, але з них 60% перебувають у сумісній оренді. Сума ж орендної плати відповідно до угод сумісної діяльності складає близько 500 тисяч грн на рік. При цьому приблизний розмір одного водосховища складає близько 100 га та більше 1 млн куб м.

На думку Юрія Кормишкіна, це недостатня кількість коштів. Він запропонував переглянути рівень орендної плати.

– Майже всі 14 водосховищ знаходяться в оренді по договорам сумісної діяльності, але за землю орендарі не сплачують так як і за водне дзеркало. 500 тисяч гривень отриманої оренди за рік – це дуже мало. Договори потрібно переглянути в пункті орендної плати. Чому не можна зробити адекватну плату в 2-3 тисячі гривень за 1 га – це ті кошти, які підуть на розвиток управління, – запропонував Кормишкін.

Варто зазначити, що згідно наказу Міністерства екології та природних ресурсів України сплата орендної плати за водний об’єкт не звільняє від орендної плати за земельну ділянку під цим об’єктом.

Новости по теме

| | | |