«Музичні надої»: як корів доять під Шопена, Бетховена і Баха ВІДЕО

5 сентября, 2019

У Херсонській області на ДП ДГ «Асканійське» спостерігають збільшення надоїв у корів і частково пов’язують це з тим, що під час процесу доїння тут звучить класична музика. Таку загальносвітову практику тут використовують вже протягом 13 років.

Бетховен, Бах і Шопен – завсідники місцевого доїльного залу.

— Це загальносвітова практика ставити музику саме класичного напрямку. Саме в нас на господарстві вона була введена в 2006 році, коли і відкрився перший доїльний зал. При цьому ми помітили, що тварини стали дещо спокійніші і молоковіддача покращилась. Чи підвищуються надої, це взагалі залежить від годівлі, але позитивний вплив класичної музики на кількість надоїв все ж таки спостерігається, – зазначає ветлікар підрозділу «Молоко-1» Олександр Грибинюк.

Сама ідея запровадження будівництва доїльного залу належить нашому попередньому директору Найдьоновій Вірі Опанасівні. Вона завжди йшла в ногу з наукою і зрозуміла, що за доїльними залами майбутнє. Цей доїльний зал став першим в Херсонській області, – каже він.

На даному підрозділі ферми утримується 300 голів. Це південний тип української чорно-рябої молочної породи. Ветлікар розповідає, що ця порода випробувана і виведена в цьому господарстві на базі двох порід: червоної степової, шляхом прилиття крові німецького голштину.

Новости по теме

| | |