В ЄС ввели заборону на імпорт українських яблук, груш і томатів

4 сентября, 2019

З 1 вересня 2019 року імпортери фруктів в країнах ЄС відмовляються від закупівель яблука і груш з України та інших країн, що не входять до Євросоюзу, в зв’язку зі вступом в силу директиви (EU) 2019/523. Про це йдеться у матеріалі EastFruit.

Директива була прийнята 21 березня 2019 року, яка передбачає посилення заходів захисту ЄС від шкідливих карантинних організмів і стосується поставок яблук, груш, томатів, баклажанів, перцю і деяких інших видів продукції.

В рамках директиви, з 1 вересня всі країни, що не входять до ЄС, зобов’язані офіційно оголосити про відсутність у них випадків виявлення певних карантинних організмів, а саме: Enarmonia prunivora Walsh, Grapholita inopinata Heinrich, Rhagoletis pomonella (Walsch ), Guignardia piricola (Nosa) Yamamoto, Tachypterellus quadrigibbus Say, Neoleucinodes elegantalis (Guenée) та Tephritidae (non-European).

Держпродспоживслужба вже офіційно запропонувала Європейській Комісії прийняти рішення про безперешкодний імпорт цих товарів. Однак, на даний момент, офіційної відповіді від Єврокомісії поки не надійшло, а значить, постачати ці товари не можна.

«Підтвердження про те, що українські яблука і томати з 1 вересня не відправляються в ЄС, надійшло нам відразу від декількох експортерів і виробників», – розповіла міжнародний консультант «The Food and Agriculture Organization (FAO)» Катерина Звєрєва.

У повідомленні вказується, що українські виробники самостійно займаються вирішенням даної проблеми. Експортери тепличних томатів і перцю в даний момент за власні кошти намагаються юридично оформити ввезення в зони або регіони, вільні від даних шкідників згідно з процедурами ЄС. Вони сподіваються, що це вийде зробити швидше, ніж отримати дозвіл Євросоюзу для всієї країни через державну систему, особливо на тлі ліквідації Міністерства аграрної політики і продовольства, в систему якого входив раніше компетентний орган. Також вони очікують, що зможуть розблокувати експорт ще до середини вересня, так як раніше вже стикалися з подібною проблемою.

«Якщо постачання не будуть розблоковані, то гіпотетичні втрати наших виробників яблука в новому сезоні складуть близько $4-5 млн або близько 15% всієї експортної виручки. Для постачальників тепличних овочів з України ринок ЄС є ще більш важливим – на нього припадає більше половини всіх поставок і теж приблизно на $4 млн на рік», – прокоментував економіст інвестиційного відділу «The Food and Agriculture Organization» Андрій Ярмак.

Новости по теме

| | | | |