Зеленський планує подати законопроект про зняття земельного мораторію до 1 жовтня

2 сентября, 2019

Земельна реформа буде реалізована у середині наступного року, а закон про обіг с/г земель та скасування мораторію мають подати в Раду до 1 жовтня. Про це повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук та президент України Володимир Зеленський на зустрічі із правохоронцями, передає agropolit.com.

«Лібералізація ринку землі. Але при цьому ми наголошуємо, що змоделюємо так, щоб ніхто не втратив землю, щоб люди стали багатші в наслідок цієї реформи, а не навпаки… Щоб не було рейдерства… Вона буде запроваджена тоді, коли м ми будемо до цього готові, а плануємо ми це зробити. У середині наступного року», – заявив Гончарук.

Зеленський озвучив конкретні строки земельної реформи для Ради та уряду.

«Розробити та винести на розгляд парламенту законопроект про ринок с/г землі та ліквідацію мораторію на продаж с/г землі до 1 жовтня 2019 року. Відповідальний – Олексій Гончарук та Тимофій Милованов. Пояснити суспільству, що ніхто ні в кого не забиратиме землю. Модель земреформи направлена, в першу чергу, на розвиток фермерства та захист інтересів дрібного. Прийняти закон про ринок землі та скасувати мораторій до 1 грудня 2019 року. Відповідальні – Дмитро Разумков, Давид Арахамія, Микола Сольский. Наповнити Держгеокадастр 100% інформацією про земельні ділянки до 1 січня 2019 року. Відповідальні – Гончарук, Милованов», – підсумував Зеленський.

Нагадаємо, в Україні пропонують провести Всеукраїнський референдум щодо відкриття ринку землі.

Новости по теме

| | | | |