Запоріжжям поширюється вовчок соняшниковий

30 августа, 2019

Соняшниковий вовчок уразив 2-16% рослин соняшнику на Запоріжжі. Тим часом, фомозом уражено 3-15, у вогнищах — 23-40% рослин (Вінницька, Волинська, Київська, Кіровоградська, Миколаївська, Черкаська обл.). Про це свідчать дані фітосанітарного моніторингу Держпродспоживслужби.

Іржа проявилася на 4-14, макс. 25-30% рослин (Кіровоградська, Миколаївська, Харківська обл.). 4-13% рослин хворі на пероноснороз, альтернаріоз, аскохітоз, септоріоз, подекуди фомопсис (Кіровоградська, Рівненська обл.), суху гниль (Запорізька, Луганська обл.). На кошиках, стеблах, коренях поширюються білата сіра гнилі, якими охоплено 2-20% рослин.

Повсюди рослинам соняшнику продовжує завдавати шкоди геліхризова попелиця, яка заселила та пошкодила 5-10% рослин. Переважно в степовій та лісостеповій зонах шкодять соняшникова вогнівка, клопи, гусениці совок бавовникової, гамми, капустяної, лучного та стеблового (кукурудзяного) метеликів.

У Запорізькій області личинки соняшникової шипоноски заселили 7-15, макс. до 30% рослин за чисельності 1-5 личинок на рослину.

Новости по теме

| | | |