Урожай зернових в Україні може перевищити 71 млн тонн

30 августа, 2019

Урожай зернових і зернобобових культур в Україні у 2019 році може збільшитися на 1,5% порівняно з попереднім роком і становити 71,1 мільйона тонн, повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства з посиланням на заступника міністра Ковальову Олену.

«За попередніми даними Мінагропроду, очікуване виробництво зернових культур у 2019 році становитиме 71,1 мільйона тонн, з них – 27,8 мільйона тонн пшениці», – сказано в повідомленні.

У прес-службі також додали, що 28 серпня Мінагропрод ініціював підписання меморандуму про взаєморозуміння між відомством і учасниками ринку щодо обсягів експорту зерна у 2019-2020 маркетинговому році (МР, липень 2019 — червень 2020).

«Меморандум між Мінагропродом і учасниками зернового ринку є важливим і традиційним документом, який цього року ми підпишемо вже дев’ятий раз. Всі попередні вісім років практика підписання була успішною і дозволяла нам взаємодіяти в межах узгоджених позицій і забезпечувати як прогнозованість експорту, так і стабільність ринку зерна всередині держави», – стверджує Ковальова.

За її словами, головний документ меморандуму, так звану угоду про взаєморозуміння на 2019-2020 МР, буде розіслано всім учасникам ринку до кінця цього тижня, а у вересні відомство та учасники ринку визначать прийнятні баланси експорту та підписання додатків до меморандуму.

Крім того, додали в прес-службі, сторони обговорили проект постанови Кабінету міністрів України щодо деяких питань реалізації закону про карантин рослин, а також питання експорту зернових культур в Індонезію і Китай.

Новости по теме

| | |