Дефіцит на ринку сирого молока призводить до зростання цін на молокопродукти

29 августа, 2019

Дефіцит на ринку сирого молока призводить до зростання закупівельної ціни на сировину і, як наслідок, на готову продукцію. В собівартості готової продукції ціна молока становить від 50-до 80%. Про це розповіла Олена Жупінас, керівник проекту Асоціації виробників молока (АВМ)

За її словами, якщо порівняємо ціни за останні 5 років, то молочні продукти подорожчали в 2,5 разу. Це призводить до скорочення споживання молочних продуктів населенням України.

«Окрім того, висока ціна на сировину не дає можливості українським переробним підприємствам займатися її експортом, тому відбувається скорочення експорту української молочної продукції, зокрема, масла», – зауважує Жупінас.

Варто відзначити, що нещодавно Україна займала третє місце серед експортерів масла.

Ще одним підводним каменем для України стала велика кількість імпортних молочних продуктів, особливо сиру. Зокрема, ріст імпорту сиру за 2018 рік – 87%. Якщо взяти першу половину 2019 року, то це вже 50% відносно до 2018-го.

«Одна із причин того, що наші продукти є не конкурентоспроможними порівняно з імпортом — це ставка ПДВ на сире молоко, яка найвища серед усіх наших сусідніх країн. Україна платить 20%, в той час поляки — 5%. Одним із головних факторів, який дає можливість польським молочарям не просто відновлювати галузь, а входити в топ-5 лідерів в Євросоюзі — це кооперація, тобто об’єднання виробників молока з переробниками, а також впровадження новітніх технологій», – розповідає експерт.

На сьогодні українська переробна галузь не може відмовитись від технологій, які були впровадженні ще за часів Радянського союзу, і це гальмує її розвиток. про який варто думати зараз.

MilkUa.info

Новости по теме

| | | | | | |