Аграріям Миколаївщини виплатили більше 52 млн грн держпідтримки

28 августа, 2019

В Миколаївській області аграріям виплатили понад 52 млн. гривень державної підтримки. Про це свідчать дані Департаменту агропромислового розвитку Миколаївської ОДА.

Наразі в області здійснюється реалізація напрацьованих Урядом державних програм підтримки агропромислового комплексу, учасниками яких є юридичні та фізичні особи. Станом на 28 серпня на розвиток сільського господарства вже спрямовано понад 52 млн. гривень державної підтримки.

Зокрема:

  • на розвиток тваринницької галузі всього спрямовано 20,4 млн. гривень, з яких: 5,2 млн. гривень — отримало 21 агропідприємство за утримання 5,8 тис. голів корів молочного та м’ясного напряму продуктивності; 15,2 млн. гривен — спрямовано 4,6 тис. фізичних осіб за утримання 10,2 тис голів молодняка великої рогатої худоби, який народився в домогосподарствах;
  • на розвиток садівництва та виноградарства надійшло 3,6 млн. гривень. Компенсацію вартості саджанців плодово-ягідних культур та винограду вітчизняної селекції отримали 3 агропідприємства області;
  • на часткове здешевлення вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва спрямовано 22,2 млн. гривень. Кошти отримали 215 сільськогосподарських підприємств області за придбані 329 одиниць сільськогосподарської техніки та обладнання;
  • − на здешевлення банківських кредитів спрямовано 3,2 млн. гривень. Наразі компенсацію вартості відсотків за залученими кредитами отримують30 агропідприємств області.

За рахунок коштів державного бюджету частково здешевлюються 208,5 млн. гривень банківських кредитів, залучених аграріями на покриття виробничих витрат та придбання сільськогосподарської техніки та обладнання.

Варто відзначити, що другий рік поспіль фермерські господарства області користуються державною підтримкою, реалізація якої здійснюється через уповноважені банки, зокрема 42 фермерських господарства вже отримали 1,1 млн. гривень часткової компенсації відсотків за залученими кредитами та 2,5 млн. гривень – за придбану сільськогосподарську техніку та обладнання вітчизняного виробництва. Також фермерські господарства мають можливість здешевити вартість придбаного насіння сільськогосподарських рослин вітчизняного виробництва, подавши відповідні документи до уповноважених банків, при цьому граничний строк подання документів – до 1 листопада 2019 року.

Через Миколаївське відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств безвідсоткові пільгові кредити в обсязі 14,7 млн. гривень отримають 34 фермерських господарства. Після укладення відповідних угод та оформлення фінансових документів, фермери отримають пільгові кредити на свої рахунки.

Також Миколаївським відділенням Укрдержфонду продовжується прийом заяв від фермерських господарств на отримання бюджетних субсидій на одиницю оброблюваних угідь. Наразі прийнято 185 заяв на загальну суму 5,9 млн. гривень, з яких 16 заяв від новостворених фермерських господарств на суму 0,9 млн. гривень. На сьогодні вже 70 фермерських господарств отримали бюджетну субсидію загальним обсягом 2,4 млн. гривень, з них 9 новостворених (0,5 млн. гривень).

Новости по теме

| | | | | |