Ринок землі потрібно відкривати тільки для українців – фермери

27 августа, 2019

Фермери з усієї Україні зібралися на Перший всеукраїнський фермерський форум аби обговорити проблеми відкриття ринку землі та висунути свої вимоги до нього. Про це повідомив голова Агро-Продовольчої Ради Іван Слободяник на своїй сторінці у Facebook.

Учасники форуму заявили, що поки не буде гарантованого права на власність та невідворотність покарання – ні про який цивілізований ринок землі ми не можемо говорити.

«Запровадження ринку землі повинно відбуватися в українському національному інтересі, а саме в заможності українських аграріїв та територіальних громад. Це означає що якщо й говорити про ринок землі то виключно для громадян України»,– йдеться у повідомленні.

Наступна вимога – передача державних земель громадам. Влада повинна надати можливість фермерам викупити у розстрочку по нормативній оцінці вартості землі постійного користування.

«Обов’язково забезпечити механізм пріоритетного права викупу орендованої землі – в т.ч. це стосується паїв», – йдеться у повідомленні.

На думку учасників Першого всеукраїнського фермерського форуму, ключовим кроком до ринку землі має бути наявність доступних фінансів для фермерів.

«Фермери України звертаються до нової влади з вимогою зустрітися з ними, щоб без фермерської спільноти жодних рішень про запуск обігу землі не було прийнято», – наголосив Слободяник.

У разі, якщо позиція фермерів не буде врахована, вони приїдуть до Києва, вже не просити, а вимагати врахування їх думки.

Новости по теме

| | | | | |