Україна може збільшити поставки яблук в ЄС – Ярмак

27 августа, 2019

ЄС очікує зібрати в 2019 році 10,56 млн тонн яблук, що на 20% нижче, ніж в 2018 році і на 8% нижче, ніж середній врожаю яблук за попередні три роки, в які входить і рекордно дефіцитний 2017 рік, коли значна частина садівників Європи сильно постраждала від весняних заморозків. Такий прогноз оприлюднили фахівці Всесвітньої асоціації по яблукам і грушам (WAPA) під час традиційної щорічної конференції «Прогнозфрут» (Prognosfruit) в Бельгії, пише EastFruit.

«В середньому за останні 5 років ЄС збирав 11,84 млн тонн яблук, а якщо відкинути аномальний 2017 рік, то середній урожай яблук становив 12,5 млн тонн в рік, що дозволяло непогано балансувати ринок. Фактично, якщо прогноз WAPA підтвердиться, в 2019 року в ЄС буде зібрано на 2 млн тонн яблук менше, ніж зазвичай, а це, однозначно, хороша новина для українських садівників і експортерів», – зазначив економіст інвестиційного відділу «The Food and Agriculture Organization» Андрій Ярмак.

Урожай яблук в 2019 році в ЄС буде найнижчим за останні сім років, якщо не враховувати аномальний 2017 рік, коли він був взагалі нижче 10 млн тонн.

«Не дивлячись на те, що прогноз зниження виробництва яблук не став для учасників ринку несподіванкою після рекордного врожаю в 2018 році, він все-таки істотно перевищив всі попередні оцінки і очікування. А основний вплив на прогноз надали оцінки перспектив врожаю яблук у Польщі, які завжди виходять дуже приблизними, враховуючи дуже маленький середній розмір господарств по вирощуванню яблук в цій країні», – відзначають аналітики.

Новости по теме

| | | |