Виробництво продукції АПК зросло на 12%

26 августа, 2019

Традиційно протягом останніх років частка продукції АПК у загальному експорті товарів з України становить близько 40%. Таке лідерство фактично означає, що агропромисловий сектор забезпечує валютну та економічну стабільність країни.

Про це зазначила заступник міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова, повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

«АПК залишається одним із ключових рушіїв української економіки, темпи зростання продовжують спостерігатись і у 2019 році. Так, за сім місяців поточного року валове виробництво сільськогосподарської продукції зросло на 12% порівняно з аналогічним періодом минулого року, що стало відмінною передумовою для нарощування експортних поставок, які зросли на 21%. Основу зовнішніх поставок складають традиційні зернові і олійні культури, рослинні олії і шроти, які загалом формують понад 80% обсягів. В той же час необхідно відмітити зростання за такими групами, як: м’ясо – на 17%, молочна продукція – на 6%, плоди та ягоди – на 11%, продукти переробки овочів та плодів – на 22%», – відмітила Ковальова.

Мінагрополітики, враховуючи високу собівартість виробництва молочної продукції, працює разом з учасниками ринку над можливими інструментами державної підтримки. Зокрема, розглядаються варіанти з надання кредитів та/або компенсації на оновлення, модернізацію обладнання для переробки, доплата за вироблене молоко екстра класу.

Що стосується рослинницької продукції, крім тенденцій ринку зернових, олійних та зернобобових культур, закцентовано на необхідності врахування в діяльності нового стандарту на пшеницю. Так, особливістю нового стандарту є не тільки кількісне зменшення класів, з шести до чотирьох, але й акцент на показники, що визначають хлібопекарські властивості зерна: білок та клейковина.

Крім того, Олена Ковальова зупинилась на найбільш актуальній темі останніх років – питаннях логістики, оскільки значні обсяги експорту потребують динамічного розвитку всіх транспортних складових. Мінагрополітики на регулярній основі проводить засідання логістичного штабу, який став платформою для взаємодії між аграріями та логістичними операторами.

Під час заходу також піднімалися теми земельної реформи, державної підтримки та захисту інтересів середніх сільгосппідприємств, проекту Бюджетного запиту АПК на 2020 рік. Учасники обговорили питання подальшого розвитку аграрної галузі, обмінялися досвідом з інших актуальних питань галузі АПК, також висловили сподівання на подальшу тісну співпрацю між державним і приватним сектором країни.

Новости по теме

| | | | | |