Через АЧС виробництво промислової свинини зменшиться на 7%, – АСУ

23 августа, 2019

Розповсюдження африканської чуми свиней призведе до значних втрат галузі. Про це йшлося під час екстреного засідання з приводу АЧС в Міністерстві аграрної політики і продовольства України, інформує Асоціація свинарів України.

Окрім представників профільного відомства до обговорення долучилися представники Держпродспоживслужби та Асоціації «Свинарі України». У ході зустрічі обговорювали поточну ситуації щодо поширення АЧС, її вірогідних наслідків, а також шляхи протидії. Зокрема, експерти Асоціації озвучили свої оцінки втрат галузі свинарства через поширення хвороби.

«Враховуючи сільськогосподарські підприємства, які ставши «жертвою» АЧС цьогоріч припинили чи призупинили свою діяльність, орієнтовні втрати пропозиції живця цьогоріч складуть близько 9 тис. т свинини живою масою чи 1,8% від минулорічних обсягів», — окреслила наслідки АЧС для промислового свинарства Президент Асоціації «Свинарі України» Оксана Юрченко.

Вона зазначила, що ймовірність повернення цих операторів в галузь вже в наступному році невисока, тому досить вірогідно, що обсяги промислового виробництва в 2020 році втратять майже 35 тис. тонн або близько 7% від минулорічного показника.

Представники держорганів та бізнесу зійшлися в думці, що до призначення нового уряду реалізувати нову програму підтримки галузі свинарства буде неможливо. Проте було прийняте спільне рішення продовжити спільну роботу над стратегією протидії поширення вірусу та над розробкою дієвого механізму компенсацій для представників промислових свиногосподарств в умовах такої складної епізоотичної ситуації.

Нагадаємо, раніше голова Держпродспоживслужби України Володимир Лапа назвав законодавчі норми, які мають бути прийняті в державі для боротьби з вірусом.

Новости по теме

| | | | |