Продаж «Укрзалізниці» знищить логістику України, – Омелян

22 августа, 2019

Поділ і продаж «Укрзалізниці» знищить логістику в Україні. Таку думку висловив міністр інфраструктури України Володимир Омелян на своїй сторінці у мережі Facebook.

Нагадаємо, про ідею поділу та продажу «Укрзалізниці» раніше заявив радник Президента України з макроекономічної політики і виконавчий директор Міжнародного фонду «Блейзер» Олег Устенко.

«Проте сьогоднішня теза невідомого мені, але знаного українського економіста і виконавчого директора міжнародного фонду Блейзера, радника Президента України Олега Устенко відверто шокувала: «Укрзалізниця повинна бути вбита і розчленована»… Ми точно маємо намір її вбивати?! А бізнес і людей Ви запитали? А що вони Вам сказали? А чим Ви будете все і всіх возити натомість?», – прокоментував заяву радника Президента Володимир Омелян.

Він також підкреслив, що «Укрзалізниця» займає 70% вантажних перевезень всієї держави, 3-5% ВВП.

Омелян зауважив, що вартість компанії в поточному стані нижче можливою. Крім цього, компанія має статус стратегічної, що робить приватизацію протизаконною.

«Вбити і розчленувати» — це смерть не лише найбільшої компанії, але й хрест на логістиці всієї держави, викидання на вулицю сотень тисяч людей», – заявив Омелян.

За його словами, «Укрзалізниці» необхідна реформа з декількох етапів. Зокрема, це позбавлення політичного впливу на діяльність компанії, швидкі реформи, які дадуть можливість за 6 місяців стабілізувати компанію і системно підійти до всіх видів перевезень. Крім цього, запуск в тестовому режимі приватної вантажної і пасажирської тяги, запуск виробництва електровозів і пасажирських поїздів, інвестиції в інфраструктуру.

Омелян пояснив, що компанії протягом 2 років необхідно провести підготовку до IPO і здійснити вихід на ринки перевезень сусідніх держав. А через два-три роки вийти на IPO і продати невелику частку акцій, причому бажано не портфельному, а стратегічному інвесторові.

Новости по теме

| | |