У Бердянському морпорту розпочалось експлуатаційне днопоглиблення обсягом 1,85 млн кубометрів

22 августа, 2019

21 серпня до морського порту Бердянськ прибув земснаряд «DUNAY» – перше з трьох суден днопоглиблювального флоту підрядника, який за договором ДП «АМПУ» має відновити паспортні глибини цього українського порту на Азовському морі. Спеціалізоване судно має приступити до роботи в акваторії вже сьогодні, повідомляє прес-служба АМПУ.

«Початок експлуатаційного днопоглиблення– це важлива подія для морського порту Бердянськ. Зменшення глибин негативно відбивається на конкурентоспроможності нашого порту та ефективності роботи портових операторів. Перед підрядником стоїть масштабна задача – провести днопоглиблення загальним обсягом 1,8 млн куб м. Перший земснаряд вже став до роботи в акваторії порту, ми очікуємо, що в вересні флот підрядника почне роботу в акваторії Бердянського порту у повному складі», – зазначив начальник Бердянської філії ДП «АМПУ» Олександр Барчан.

Планується, що до багаточерпакового земснаряду «DUNAY»у вересні приєднається землесос, який буде здійснювати днопоглиблення на підхідному каналі порту, а біля кордону причалів працюватиме шаланда з грейфером.

Читайе також: Портовики вимагають під Кабміном знизити виплату дивідендів до бюджету з 90% до 30%.

Задля забезпечення відновлення паспортних глибин у порту Бердянськ Адміністрація морських портів України провела тендер у системі електронних закупівель Prozorro та наприкінці травня  підписала договір з переможцем – ТОВ «Спеціалізоване технічне бюро Азимут». Економія за підсумками тендеру склала понад 75 млн грн. Згідно з договором, загальний обсяг робіт, який має виконати підрядник в порту Бердянськ складає 1,85 млн куб. м. Основні роботи (1,39 млн куб. м) необхідно буде провести на підхідному каналі, 466 тис. куб. м — в акваторії порту. Половину обсягу контракту підрядник має завершити вже до кінця поточного року.

Разом із флотом підрядника, в морському порту Бердянськ продовжує працювати землесос АМПУ «Меотида». Він виконує роботи на лімітуючій ділянці підхідного каналу.

Нагадаємо, АМПУ щотижня відстежуватиме стан морської води в акваторіях портів.

Новости по теме

| | | |