Кавунів в Україні зберуть більше, але експорт зменшується

22 августа, 2019

В перші два літні місяці 2019 року Україна суттєво скоротила експорт кавунів. В червні та липні назовні було продано лише 6,4 тис. тонн українських кавунів. Такий обсяг є найменшим за останні три роки, в той самий період сезону 2018 року Україна експортувала більше 7 тис. тонн кавунів, а в сезоні 2017 року було експортовано понад 9,5 тис. тонн, пише info.shuvar.com.

Українські виробники кажуть, що експорт в цьому сезоні ускладнений жорсткою конкуренцією в країнах ЄС, хоча саме в цей регіон був спрямований головний обсяг експорту в першій половині сезону 2019 року. Попит з боку Білорусії – другий за значимістю зовнішній ринок збуту українських кавунів – теж знизився через більш жорсткі вимоги до безпеки українського кавуна. До того ж в цьому сезоні на ринку Білорусі посилилась конкуренція із російськими кавунами.

Фермери сподіваються на те, що загальний результат з експорту в цьому сезоні буде як мінімум не гіршим від минулорічного, адже пропозиція кавунів в серпні цього року є більшою, порівнюючи із другою половиною попередніх 2-х сезонів. Нагадаємо, в серпні 2017 року Україна втратила врожай кавунів через аномальну спеку, а в серпні 2018 року врожайність кавунів була дуже низькою через надмірну вологість та холодну погоду. В тім, трейдери кажуть, що плантації із баштанними в Україні в цьому році вражені макроспориозом, як ніколи. Це суттєво знижує експортний потенціалі українських кавунів.

В той самий час трейдери відзначають суттєве збільшення пропозиції українських кавунів на внутрішньому ринку. Завдяки цьому українці сьогодні купують кавуни значно дешевше , ніж в останні три роки. Станом на останній тиждень серпня 2018 року виробники Півдня пропонують кавун по 0,80-1,2 грн/кг (0,02-0,04 EUR/кг). На одномуіз найбільших в Україні гуртових ринків ОРСП «Шувар» який розташований у прикордонній зоні із країнами ЄС, кавун продається по 3,0-3,30 грн/кг (0,10-0,12 EUR/кг). За рік ціни на кавун на ОРСП «Шувар» знизились в 1,5 рази, а пропозиція зросла на 10% до 13 тис. тонн.

Новости по теме

| |