Урожай картоплі буде найменшим за 10 років – Томич

21 августа, 2019

Цього року урожай картоплі буде найнижчим за останні 10-15 років. Таку думку висловив голова Союзу українського селянства Іван Томич, передає gazeta.ua.

«Порівняно з 2018-м, менший десь у 2,5 разу. Точно сказати важко, бо ще не повністю зібрали. Враховуючи ситуацію в наших сусідів – Польщі та Білорусі, можна прогнозувати на вересень-жовтень зростання ціни вдвічі. Причин кілька. Головна – західні й північні області втратили частину врожаю через затяжні дощі, град. Потім розвинулися хвороби картоплі. Такої ситуації років 15-20 років не було. Те, що не загинуло від дощу й хвороб, догоріло на сонці. Південь для картоплі не є вирішальним. Основну масу збирають на півночі й заході країни. В середній смузі України врожайність картоплі нижча в півтора разу. Другий фактор, що впливає на ціни, – 98% картоплі вирощують селяни й дачники на городах», – зазначив  Томич.

Щодо інших овочів борщового набору, то з ними ситуація дещо краща.

Влітку активно дешевшали морква, буряк. Зараз коштують менше, ніж торік. Моркву продають по 6-8 грн/кг, а буряк – 5-7 грн/кг. Трохи подорожчала цибуля через несприятливу погоду на Півдні. Це головний виробничий регіон. Кілограм у гурті коштує 9–10 грн/кг.

Помідори й огірки дорогі через несприятливу погоду. Цього сезону на Закарпатті підтопило теплиці. На Півдні поганий урожай отримали через холодний червень. З другого боку, площі під ґрунтовими помідорами й огірками останні 4 роки постійно скорочуються. Менше овочів відправляють на переробку.

Нагадаємо, Україна вже почала імпортувати картоплю з Білорусі.

Новости по теме

| | | |