Мед може подорожчати на 15% – думка

15 августа, 2019

Скоро завершиться бджолярський сезон, і пасічники починають підбивати підсумки. На думку експертів, 2019 р. не був особливо сприятливим для бджільництва. У багатьох регіонах погодні умови порушили медозбір, як мінімум, із двох ключових культур — липи і соняшника. Про це повідомила прес-служба ТМ «Знатний Мед».

«Погода у цьому році не завжди була сприятливою. У червні встановилась спекотна погода до 35ºC, що скоротило врожай липового меду: липа квітнула добре, але дуже висока температура «випарила» нектар у квітах. В липні, навпаки, нестійка погода з дощами та холодними ночами не дозволили повністю використати потенціал липневих медоносів. В першу чергу, це призвело до зменшення збору нектару із соняшника на 10-20%», – відзначає представник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко.

За його словами, ціна залежатиме від ситуації у кожного конкретного виробника — ті види меду, яких зібрано менше, відповідно, будуть коштувати дорожче.

Практика показує, що попит на такі види меду як акація, липа, лісовий залишається високим, навіть незважаючи на можливе подорожчання. В цілому, вартість меду може збільшитись на 10-15%.

Новости по теме

| |